Po návštěvě knihovny s neteřinkou byl jasný výběr. Neteřinka má bujnou fantazii, takže výběr byl jasný. Doporučuji všem princeznám ve školením věku.

“Povídání o botičkách” je česká kniha pro děti od renomovaného autora Karla Čapka. Kniha, poprvé vydaná v roce 1932, vypráví příběh malé holčičky Marušky a jejích dobrodružství s párem kouzelných botiček, známých jako “botičky”. Tyto boty mají schopnost vzít ji na různá místa a dobrodružství. Přečetly jsme ji za necelý týden. Neteřinka má ráda večerní čtení před spaním.

Karel Čapek je známý svým nápaditým a kreativním vyprávěním a “Povídání o botičkách” je oblíbenou klasikou české literatury pro děti. Příběh zkoumá témata představivosti, zázraku a kouzla dětství. Je to nádherný a rozmarný příběh, který si oblíbily generace čtenářů.

Autor a foto: Nela Vávrová

Tagy:
8 Komentářů
  1. Aneta Kollerová Mašková 6 měsíců ago

    Tak tento příběh od Karla Čapka taktéž neznám, to se přiznám. Nebo si přinejmenším nevybavuju, že bych o něm kdy slyšela. Ale rozhodně zajímavý!

  2. Lenka Hudečková 6 měsíců ago

    Nazpaměť zná Traktůrek Zetůrek, Neplač mochomůrko, a další knihy.

  3. Lenka Hudečková 6 měsíců ago

    Povídání o botičkách tedy neznám, ale čtení před spaním milujeme, Vojtíkovi někdy přečtu i celou (slabou) knížku, a běda, když bych odstavec přeskočila nebo si něco vymyslela, co v knize není, hned na to upozorní. I rodiče mu doma hodně čtou… snad bude čtenář, jako jsem já s dědou, jeho rodiče, prarodiče, atd.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account