Náš nejčerstvější cestovní úlovek je z úterý tohoto týdne. Měli jsme pár hodin času, počasí bylo naprosto ideální a tak jsme s mužem vyrazili jen malý kousek od centra Kamenického Šenova, kde jsem skrze mapy “vykoukala” Křížovou cestu i s vyhlídkou.

Křížová cesta na úpatí kopce Stráž vznikla v roce 1865 a dodnes byla několikrát opravována.

Cesta začíná u Olivetské kaple, kde si prohlédnete obrázek Krista na Olivetské hoře. U kaple spatříte kovaný kříž. Poté se vydáte do kopce podél 14 zastavení k Božímu hrobu, což je skalní kaple vytesaná do pískovcové skály. Uvnitř kaple za kovanou mříží se nachází pískovcová socha Kristova těla.

Pod křížovou cestou najdete upravený pramen Svatého kříže, kruhový pavilon a dřevěnou vstupní bránu. Pokud budete mít více času, můžete se projít zdejší naučnou stezkou Okolí křížové cesty, která má osm zastavení s informačními panely, kde dočtete o křížové cestě, zvětrávání pískovců, nivě Šenovského potoka atd.

Tagy:
9 Komentářů
 1. NelaVávrová 12 měsíců ago

  Parádní.

 2. Lenka Hudečková 12 měsíců ago

  No krása, co ti mám povídat…. Parádní místo k odpočinku, procházce a relaxu 🙂

  • Author
   Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

   No místo mě naprosto očarovalo, tolik hezkých “drobností” na tak malé ploše – altán, studánka s pitnou vodou, brána, křížová cesta, boží hrob, vyhlídka….

   • Lenka Hudečková 12 měsíců ago

    jasně, to musí okouzlit člověka, který má rád přírodu a pobyt v ní ♥♥♥

    • Author
     Jaroslava Korpášová 12 měsíců ago

     jj, no dnes jsme se tam ještě jednou zastavili, abych si něco ověřila, no očividně tam prošel asi nějaký školní výlet, s mužem jsme posbírali mraky odpadků jen na tom kousínku, plechovky od pití, sáček od chipsů, obaly od oplatek….no řezat, řezat a řezat….přitom odpadkový koš u altánu, pár metrů….

     • Lenka Hudečková 12 měsíců ago

      no, to spíš byly starší děti, ty malé si ještě jakžtakž po sobě uklidí, ale starší už ne… je to hrůza, i my jsme se dneska rozčilovali cestou da Varů a na stejném místě zpět. Z auta!!! vyhozené tři pytle bordelu a kus sedačky. Na odpočívadle. To ti fakt hlava nebere.

    • Author
     Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

     No to máš pravdu, člověk se kolikrát nestačí opravdu divit, čeho všeho jsou lidé schopni 🙁

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account