S příchodem nového roku se to hemží různými předpověďmi budoucnosti. Koho by nezajímalo, co se stane, co nás čeká? Je však osud opravdu pevně předurčen nebo ho máme ve svých rukou?

Tímto článkem nechci shazovat něčí práci. To vůbec. Je to spíše úvaha. Netvrdím, že mám 100% pravdu, jen nabízím svůj úhel pohledu.

Člověk nejen koncem roku slyší různé věštby, někdo si nechá hádat budoucnost přímo pro sebe. Věřím tomu, že mezi námi jsou více vnímaví lidé, kteří dokážou vidět, co jiní ne. Pak jsou tu ale i lidé, kteří se za vědoucí jen vydávají. To je dobré umět rozlišit.

Měla jsem možnost poznat jednu velmi moudrou paní, která mi dokázala říct spoustu věcí, které jsem sama nedokázala nebo nebyla ochotná vidět. Zajímavé ale bylo, že často i mlčela a neodpověděla na mé otázky. Někdy člověk nemusí vědět vše předem. Někdy člověk možná nepotřebuje radu zvenčí. Pokud člověk příliš naslouchá okolí, může přestat slyšet své nitro a vlastní intuici.

Zpětně si říkám, proč jsem si vlastně dřív chodila často pro rady? Bála jsem se udělat chybu? Co když mi ale vědma špatně poradí? Půjdu jí pak vynadat?

Teď se nejdřív ptám vlastního srdce a rozumu, co dělat dál ve svém životě. A taky jsem smířená s tím, že občas šlápnu vedle a něco se úplně nepovede. Vždyť chybami se člověk učí. A může díky nim vyrůst. Jak říká můj muž: porážka tě většinou naučí víc než vítězství.

A taky mi můj muž říká, že je zajímavé, kolik věcí se vůbec muselo stát anebo naopak neuskutečnit, abychom se třeba my dva vůbec potkali 😁 Oba jsme v životě měli různé volby a možnosti… Stačilo některé výhybky přehodit jinak… Takže co je vlastně osud? Díky mým zkušenostem nevěřím, že je vytesaný do kamene 😉 Úplně všechno sice ovlivnit nemůžeme, ale nějaké možnosti máme, tak by bylo škoda je nevyužít.

V novém roce Vám přeji, ať věříte své vnitřní moudrosti, která roste i těmi náročnějšími a složitými situacemi 😉

Zdroj obrázku: unsplash.com

Tagy:
2 Komentářů
  1. No jo, život je trošku jako houpačka, jednou je člověk nahoře, podruhé dole. Naštěstí mám kolem sebe milující rodinu, muže a tudíž, dokud nejde opravdu o život, nejde o nic.

  2. Lenka Hudečková 2 roky ago

    I my s manželem jsme si museli lecčíms projít, než jsme se potkali a dosáhli tak toho, v co jsme oba doufali. O tom ten život je. ♥

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account