Dnes celý svět slaví Mezinárodní den dětské knihy.

A proč se slaví právě dnes, 2. dubna? Protože právě v tento den se narodil dánský spisovatel a pohádkář H. Ch. Andersen.

Knihovníci pořádají v tento den mnoho akcí, třeba Noc s Andersenem. Společnost pro dětskou knihu byla založena v roce 1953 a mezi její první čelny se řadila i známá spisovatelka dětských knih Astrid Lindgrenová.

Cílem tohoto dne je přinést do dětských rukou četbu, protože právě knihy podporují dětskou fantazii. Zároveň se snaží upozorňovat na nové dětské knihy. V České republice se můžeme setkat s mnoha projekty podporující dětskou knihu – např. projekt Čteme dětem, který nabádá rodiče, aby četli svým ratolestem.

Tagy:
6 Komentářů
 1. Pracuju jako knihkupkyně, jsem tedy knihami obklopená každý den. Na knihy nedám dopustit! Stále mám něco rozečteného, jen v poslední době je toho času ke čtení málo…

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Krásný den, že se nezapomíná oslavovat dětské knížečky, které jsou tak důležité.

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Knihy jsou moje hobby, krásný příspěvek ☀️🌼😁

  • Author

   Tak, tak…u nás v rodině tomu není jinak. Maminka jako mladá nedala knihu z ruky, teď tedy spíš čte časopisy…já čtení též miluji od dětství, no a dcera, ta preventivně pracuje v knihovně, abychom byly rovnou u zdroje…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account