Dnešní noc bude kouzelná, využijte toho! Tento svátek je jeden z největších každoročního cyklu. My jej v poslední dnoc se blížíobě známe spíše jako filipojakubskou noc = pálení čarodějnic

Beltane – Valpuržina noc

Staré rituály a tradice se již téměř vytratily. Známe oslavu jara až 1. 5., kdy se mají líbat zamilovaní pod rozkvetlou třešní. Víte, jak to bylo kdysi podle pohanských zvyků? BELTANE = svátek jara, svátek zamilovaných i svátek těch, kdo lásku hledají!

Bel, Bůh světla, se při soumraku spojí s Bohyní Tanit, vládkyní nocí. Jde o spojení dvou polovin, které patří dohromady, aby vytvořily celek, z něhož vzejde další síla. Posvátným stromem je Berkana (bříza), nikoli třešeň. (A v noci to u líbání pod břízou také nekončilo, to asi nemusím dále vysvětlovat.)

Podle traoheňdice se tuto noc nevázaně slaví u velkého ohně. Zamilovaní se drží za ruce (aby upevnili lásku)  a skočí  přes  oheň. Ti, kdo si přejí, aby jim láska brzy přeběhla přes cestu, skočí sami. Pokud si chcete  lásku pojistit,  skočte raději  3x.

Jak si splnit přání?

Jak si zajistit splnění přání do začátku dalšího ročního cyklu? Nachystejte si červenou vlnu, stačí  menší kousek,  malou kytičku jarních kytek a papírky. Ideální doba pro rituál je mezi 22. a 23. hod.

Máte 7 přání, to není málo.  U vyslovení každého (i v duchu) udělejte na pramínku vlně jeden uzlík. Svá  přání pak  napište na papírky, každé zvlášť, ty pak přivažte vlnou ke kytičce. Chvíli se dívejte do ohně, až  budete cítit jeho sílu a  moc, vhoďte svou kytičku přání do ohně. Pak 3x přeskočte oheň, pokud je to  možné a ostatní na vás nebudou dívat jako na blázna.  Můžete je také zasvětit do magického rituálu dnešní noci, kouzla tak budou mít větší moc.

Přeji vám krásnou oslavu Valpružiny noci, hodně lásky a splnění všech přání!

S láskou Dana Chara

Foto. pixabay.com, shutterstock.com

Tagy:
1 Komentář
  1. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

    Nějak mě už tento den nebere, kdysi jsme dělali oheň, táborák, hodně lidí, ale to jsem byla v baráku. Nyní na sídlišti se to dělá jen v rámci města, tak necháváme prostor rodinami s dětmi 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account