Posílám vzpomínkový pozdrav z dalšího dne naší dovolené.

Rožmberk nad Vltavou je malé město ležící v Jihočeském kraji v České republice. Leží podél řeky Vltavy, která je jednou z nejdelších řek v zemi. Město je známé svým malebným prostředím, historickým významem a zachovalým středověkým hradem.

Dominantou města je hrad Rožmberk. Jedná se o středověký hrad, který pochází ze 13. století a je jedním z nejstarších a nejzachovalejších hradů v České republice. Hrad má strategickou polohu na skalnatém ostrohu s výhledem na řeku Vltavu, což mu v dobách největší slávy umožňovalo kontrolovat obchodní cesty a říční dopravu.

Rod Rožmberků, zvaný také Rožmberkové, sehrál významnou roli v dějinách českých zemí. Byli to mocní šlechtičtí páni a vládci, kteří vlastnili rozsáhlé pozemky a byli mecenáši umění a kultury. Hrad Rožmberk jim sloužil jako sídlo a centrum kulturního a politického života.

Návštěvníci Rožmberka nad Vltavou si mohou prohlédnout historické interiéry hradu včetně středověkých komnat, sálů a bohaté sbírky dobového nábytku a umění. Architektura a poloha hradu z něj činí oblíbený turistický cíl a připomínku středověké historie regionu.

Samotné město se svými dlážděnými uličkami a půvabnými domy dokresluje celkovou historickou atmosféru. Okolní krajina je známá také svými přírodními krásami, krajinou se vine řeka Vltava.

Rožmberk nad Vltavou je nejen historicky zajímavým místem, ale také místem, kde se návštěvníci mohou věnovat outdoorovým aktivitám, jako je pěší turistika, cyklistika a vodáctví. Nabízí klidné útočiště pro zájemce o historii a přírodu.

Foto a autor – Nela Vávrová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Aneta Kollerová Mašková 8 měsíců ago

    Zrovna nedávno jsem četla článek o české šlechtě a o tom, jak byla zadlužená. Patřili k ní i Rožmberkové. Nicméně krásné město s atmosférou. 🙂

  2. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    Krásné foto, už jsme zde dlouho nebyli, naposledy byl hrad v modrém hávu a opravoval se…. Díky Neli 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account