Zpěvačka Hana Melcrová měla k hudbě blízko už od útlého dětství. V osmi letech složila svou první písničku a brzy poté založila se svojí sestrou kapelu Y?, se kterou odehrály více než 300 koncertů nejen v Čechách ale i v cizině. Svou muziku měly možnost představit například v Německu, Chorvatsku, Kanadě či USA. Nyní se tato mladá talentovaná umělkyně vydává na sólovou dráhu pod pseudonymem NAHA. Do srdcí posluchačů se pokusí vepsat debutovým singlem Prázdný místa, ke kterému si sama složila hudbu i text. Píseň doprovází působivý videoklip natočený na Islandu, kde zpěvačka s filmaři zažila boj o život při sněhové bouři. 

 

NAHA singl Prázdný místa složila již před dvěma roky. Tehdy ale ještě nebyla připravená vypustit ho do světa. Čas od času svoji nahrávku pustila někomu z hudebních i nehudebních přátel a jejich pozitivní reakce ji nakonec vyburcovaly k tomu, aby písničku profesionálně nahrála ve studiu SONO Records pod vedením zkušeného producenta Milana Cimfe, který má na svém kontě spolupráci s mnoha skvělými muzikanty jako je David Bowie, Linkin Park, Lucie nebo Glen Hansard. Na piano ji doprovodil multifunkční hudebník Michal Skořepa.

Písnička je o odloučení dvou lidí a prázdnotě, co zůstane po vztahu, který byl pro člověka naprosto výjimečný a ničím nenahraditelný. Dojemnost songu podtrhuje vydařený videoklip, který vznikl uprostřed přírody na Islandu. Na jeho natáčení zpěvačka asi nikdy nezapomene. „Bylo to celkově dost náročné a dobrodružné. Od začátku mi bylo permanentně dost chladno kvůli letnímu oblečení, které bylo vybráno na natáčení v zimních podmínkách. To se ale nakonec ukázalo jako bezvýznamný problém. Po cestě na letiště nás totiž zastihla šílená sněhová bouře a v jednu chvíli jsme doslova bojovali o život. Vítr nás totiž málem sfoukl ze stráně. Letadlo jsme nakonec stihli jen díky tomu, že nás k letišti přiblížil trajekt,“ popisuje NAHA.

Videoklip: https://www.youtube.com/watch?v=ku7nq00VXZc

Tagy:
2 Komentářů
  1. Moc hezká píseň,

  2. Barbora Štarhová - Ženy s.r.o. 2 roky ago

    Moc krásná a silná píseň! Díky za sdílení tipu 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account