Prožijte neopakovatelné Vánoce jako z Ladových pohádek v muzeu Grévin, které se při příležitosti oslav 130. výročí narozenin jedinečného malíře Josefa Lady v prosinci proměnilo v jeho zasněžený svět. Přijďte si na Štedrý den zazpívat oblíbené české koledy, dohlédne na vás hvězda z nejpovolanějších, stálice českého hudebního nebe, vosková slavice Lucie Bílá.
V lobby muzea najdete Marii s Josefem a Ježíškem v jesličkách, vánoční stromeček a další dekorace, které připomínají vánoční krajinu z kouzelných obrázků nenapodobitelného českého malíře Josefa Lady. Ten letos slaví velké životní jubileum a v expozici staropražské kavárny pobafává dýmku s dobrým vojákem Švejkem, kterého ilustroval. Muzeum Grévin je místem neočekávaných setkání a tohle je právě jedno z nich. Na vánoční atmosféru se v Grévinu společně těší další desítky českých a zahraničních hvězd filmového a hudebního nebe, sportu nebo politiky, které by se u jednoho stromečku jen těžko sešly.
Bílé Vánoce nejen od Lady
Lucie Bílá na Vánoce do Grévinu láká návštěvníky ve sněhobílých šatech ze svého turné, Marilyn Monroe svátky přivítá v bílém kožíšku a nedočkavý je i Krteček Zdeňka Milera, který letos slaví 60. narozeniny. Tradiční české Vánoce a jejich atmosféru prostupující celým muzeem si nenechá ujít ani papež Jan Pavel II., jehož voskovou sochu v bílé klerice tu návštěvníci mohou vidět jen do Velikonoc.
Lada pod stromečkem…
A to ještě není všechno. Během následujících prosincových víkendů se v zábavných tvůrčích dílničkách v Grévinu můžete pustit do výroby vlastního betlému a děti do psaní dopisu Ježíškovi. Na Štědrý den se muzeum rozezní vánoční hudbou a zpěvem koled. Zastavte se tu při štědrovečerní procházce, dejte si svařák, zazpívejte si a nasajte atmosféru ladovských Vánoc.
P. S.
Pokud  sháníte vskutku originální vánoční dárek, přijďte si nějaký vlastnoručně vyrobit, ať už již zmíněný betlém nebo třeba odlitek své vlastní ruky z vosku. V muzejním obchůdku najdete řadu kousků s oblíbeným motivem nebo slavnou osobností, radost jistě udělá i vstupenka do tohoto nejzábavnějšího muzea voskových figurín v Praze.
 
16. – 17. 12.  2017
Psaní dopisů Ježíškovi
 
23. 12. 2017
Vytváření vlastních betlémů
 
24. 12. 2017
Dopolední zpívání koled (od 10.00 do 14.00)

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account