Pravdivé vyznání nových maminek: Co vám nikdo neřekne o mateřství

Ve chvíli, kdy objevíte na testu dvě čárky, jste štěstím bez sebe (ve většině případů, samozřejmě). Okamžitě si začnete představovat, jak budete jezdit s kočárkem po městě, v něm krásně načančané děťátko, vy upravená, namalovaná, učesaná, no prostě jako z fotografie časopisu. Tak tento obraz si vymažte z hlavy. Realita je jiná. Ale věřte, že budete šťastná tak, jak si teď nedovede ani představit.

Deset věcí, po kterých mámy opravdu touží.

1. Vyspat se
Jakmile objevíte na testu dvě čárky, všechno zrušte. A spěte. Kdykoli a kdekoli se dá. Jedete tramvají do práce? Spěte. Sedíte v čekárně u lékaře? Spěte. Není šéf v práci? Spěte. Využijte každých pět minut klidu a spěte. Opravdu. Ode dne porodu se totiž následujících několik let nevyspíte.

2. Dojít si sama na záchod
Máma není nikdy sama. A nikde. Přijde vám teď normální, že jste na záchodě sama? Tak si zvykejte na to, že tak to už nikdy nebude. Trénovat můžete třeba na veřejných záchodcích. Nechte otevřené dveře a na ostatní se ze široka usmívejte. Případně můžete dodat, že trénujete na svou nejdůležitější roli v životě.
Zvykněte si na to, že už nikdy nebudete sama. Buď vám dítě bude sedět omotané kolem nohy, nebo na klíně. U nás je teď v oblibě splachování záchodu, když na něm sedím.

3. Jít sama nakupovat
Považujete za relax víkend ve welness, dovolenou u moře a ležení na pláži či si v klidu lehnout s knížkou? Pro mámu  na rodičovské dovolené je ten pravý relax jít sama nakupovat. A většinou se jí to nepoštěstí. A když náhodou ano, připravte se na to, že na vás budou ostatní nakupující koukat jako na blázna, až budete houpat nákupním vozíkem a broukat mu.

4. Dát si vanu
Pokud se vám podaří dát si pětiminutovou sprchu, budete strašně šťastná. Počítejte ale s tím, že se s vámi bude sprchovat loď, auto, kačenky, lopatka a hrabičky a věřte, že místo se najde i pro motorku.

5. Najíst se v klidu
Přijde vám normální, že když obědváte, tak při tom sedíte? A když vám v době oběda někdo volá, tak se rozčilujete, co si to dovoluje? Budete ráda, když ve stoje u linky zhltnete pár lžic studené polévky.

6. Nemít v kabelce hračkářství a lahůdkářství
Máte teď v kabelce peněženku, šminky, telefon a papírové kapesníky? Šminky vyhoďte. Nebudete je potřebovat. Pokud se vám podaří ráno použít řasenku, bude to zázrak. A pokud nebude vyschlá, protože jste ji už půl roku nepoužila, ještě větší. K ostatním věcem si do kabelky přihoďte vlhčené ubrousky (nebudete chápat, jak jste mohla bez vlhčených ubrousků žít), auta případně panenky, plíny, rohlíky, přesnídávky, krabičky s poctivě nakrájeným ovocem (které dítě samozřejmě nebude chtít, ale vy se můžete tvářit jako super máma, která svému dítěti ovoce dává). Všechno zasypte drobečky. Spoustou drobečků. A usmívejte se.

7. Podívat se na svůj oblíbený seriál
Díváte se na Ulici nebo jiný seriál? Zapomeňte na to. A pokud nemáte, okamžitě si zřiďte Déčko. Vůbec si nastudujte všechny možné dětské seriály, písně – počínaje Fíha tralala, přes Statečná autíčka, po Mickeyho klubík. Neznáte? Poznáte. Čím dřív si zvyknete… Nebo je to jedno. Poleze vám to na nervy tak jako tak.

8. Dát si v klidu kávu se svou bezdětnou kamarádkou
Na všechny své bezdětné kamarádky můžete rovnou smazat číslo. Čím dřív si přestanete nalhávat, že budete žít normálním životem, tím méně vás to pak překvapí. Nemůžete jít večer na víno? Chcete se scházet v dětských koutcích? No tak! Tohle žádná bezdětná nevydrží. I vy budete mít co dělat, abyste to zvládla. A vymažte ze svého slovníku spojení „v klidu“ :-D.

9. Jít večer na víno nebo tančit a druhý den si přispat
Tak na to můžete taky na pár let zapomenout. Nejdřív budete kojit a vaše dítě vás bude potřebovat každé dvě hodiny. Jasně, můžete odstříkat mléko a vyjít si na džus. Ale budete celou dobu sedět a hypnotizovat telefon, abyste nepromeškala zprávu, že dítě odstříkané mléko nechce a musíte okamžitě přijet. Až přestanete kojit a někdo vám dá dárek k narozeninám v podobě volného večera, zapomeňte na to, že si ráno přispíte. Mezi pátou až maximálně sedmou ráno se ozve „maminkoooo, vstávaaaat“ a vy se budete celý den proklínat.

10. Mít na sobě čisté oblečení
Pokud si na to chcete zvyknout, můžete na sebe vylít mléko, které už vám nějakou dobu leží v lednici. Dalším stupněm je pořádně se pocákat a do vlasů si důkladně zapracovat rozmixovanou mrkev a dovršením je opatlat si kalhoty (ideálně bílé – s touto barvou se postupně lučte) termixem či jiným kakaovým dezertem. Ale on by vlastně stačil i jahodový jogurt. Vyjděte tak ven, v lepším případě na pracovní schůzku a budete připravené.

A jedenáctý bonusový bod: Vyspat se!!!
Nepochopily jste to u bodu jedna? Spěte. Opravdu. Denně ideálně 24 hodin.

Přesto ale budete nejšťastnější ženou na světě a tomu pocitu se nevyrovná ani výhra v loterii. Věřte mi 🙂

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account