Český UNICEF (Dětský fond OSN) 17. srpna spouštěla se čtyřmi novými televizními spoty druhou čásť kampaně na oslovení nových pravidelných dárců, tzv. Přátel dětí. Všechny spoty jsou unikátní tím, že v nich jako protagonisté vystupují skuteční Přátelé děti, kteří v Česku UNICEF podporují, a jejichž pravidelné měsíční příspěvky pomáhají dětem v nejchudších zemích světa a v oblastech postižených přírodní katastrofou nebo válečným konfliktem. V televizi je diváci mohou vidět od 17. srpna až do konce prázdnin.
“Nové spoty jsou adaptací historicky nejúspšnějšího televizního konceptu, který jsme převzali od kolegů z Nového Zélandu v roce 2011. Protože novozélandský spot již kvůli zastaralým technickým parametrům není možné vysílat, rozhodli jsme se vytvořit jeho českou obdobou oslovit všech 19 246 Přátel dětí v ČR, aby nám zaslali svá krátká videa a přihlásili se tak do castingu,” přibližuje ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba a dodává: “Odezva a pozitivní reakce nás opravdu mile překvapily, všech 83 přátel dětí, kteří na naši výzvu odpověděli, by si svůj vlastní spot zasloužilo.”
Natáčení spotů sponzorsky zajistil partner UNICEF, studio Frmol Production, které pomohlo i s finálním výběrem kandidátů – dvou žen a dvou mužů.
“To, jak vznikaly jednotlivé castingové záběry před samotným natáčením, pro mne bylo velkým dobrodružstvím, umocněným pocitem, že bych se mohl podílet na něčem, co je smysluplné,” říká Petr Kubeš, jeden z protagonistů, kteří v polovině července dorazili na natáčení.
“Natáčení bylo pro mě fascinující. Ne samotné natáčení, spíše pocit, že mohu být součástí něčeho tak velkého a krásného, součástí něčeho, co má v této nesmyslné době skutečně smysl a význam,” popsala svůj zážitek před kamerou Zuzana Ernestová. Také Petra Šišková si z natáčení odnesla pozitivní dojmy: “Byla to moc příjemná záležitost s milými lidmi, kterým jde o stejnou věc, nová zkušenost, která mě bavila. Pokud spot pomůže, budu opravdu ráda.” Za všechny uzavírá poslední ze čtveřice, Pavel Čapek: “Podílet se na natáčení byla nadmíru příjemná záležitost a výsledné spoty jsou opravdu nádherné.”
Pravidelná podpora Přátel dětí je pro práci UNICEF nesmírně důležitá. Dlouhodobé problémy totiž vyžadují dlouhodobá řešení, která se bez pravidelné podpory neobejdou. Přátelé dětí tak například pomáhají zavést pitnou vodu pro dětské mnichy v klášterech v Bhútánu, vyškolit nové učitele pro základní školy ve Rwandě, rozvíjet osvětové programy odpovědného rodičovství a snižování porodnosti v Nigérii a také zajistit výživnou stravu a léky pro děti ve válečných oblastech Sýrie, Iráku a Jemenu. V případě humanitární katastrofy mohou navíc díky rezervám pracovníci v terénu okamžitě, řádově v hodinách, zahájit krizvou pomoc – jak tomu bylo například po vyhlášení hladomoru v Jižním Súdánu v únoru letošního roku.
Poskytnutím mediálního prostoru kampaň podpořila TV Prima, na jejíchž kanálech jsou spoty k vidění od 17. srpna až do konce prázdnin. Souběžně kampaň probíhá také na webu a Facebooku UNICEF ČR. Noví Přátelé dětí se mohohu registrovat prostřednictvím webu www.unicef.cz
Děkujeme 🙂
Eva K.
 
—————————–
UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků, přičemž na programy pomoci jde více než 90 procent ze získaných prostředků.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account