“K sedmdesátinám si splním velký sen, řekla si seniorka, sběratelka panenek a občasná autorka básniček nebo komentářů Eva Vondráčková. Ze šuplíku vytáhla autobiografický rukopis, na kterém pracovala uplynulých deset let. Zachycuje v něm vlastní příběh: dětství strávené v chudobě, hledání naděje a boj za lepší život, zakládání vlastní rodiny a nakonec odchod do důchodu. O vlastní vzpomínky příběh doplnila její dcera Daniela.”

Před deseti lety začala sepisovat příběh svého života. „Začíná v době, do které až moje vzpomínky sahají, to mi byly čtyři, možná pět,“ říká Eva Vondráčková, která letos oslaví sedmdesáté narozeniny. V rukopisu vypráví o dětství stráveném v bídě, zoufalství a nedostatku lásky, ale také o hledání naděje. O tom, jak chuť a síla bojovat za lepší život nakonec opravdu vedly k malým i větším životním vítězstvím.

V průběhu psaní se připojila její dcera Daniela, která přidává vlastní vzpomínky a jednotlivé události komentuje zase ze svého pohledu. Solečně zachytily zdánlivě malý, a přitom univerzální a emocemi nabitý příběh jedné rodiny. Výpovědi matky a dcery jsou graficky oddělené, kniha je členěná do krátkých kapitol a doplněná o autentické fotografie.

Chceš, aby se jedinečně pojatý příběh dostal ke čtenářům? Pomoci můžeš i ty předkoupením knihy na stránkách Pointy
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account