S velkým zájmem očekávaná benefice, s názvem “Předčasný koncert Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové”, o které jsme již psaly, předčil všechna očekávání. Ve vyprodaném Velkém sálu pražského Paláce Žofín, 20. 2. 2019, diváci zažili opravdu nezapomenutelný večer.
Hvězdný pár světových operních scén i v Praze předvedl parádní výkon, který nadšené publikum nejednou odměnilo dlouhotrvajícím potleskem ve stoji. Perfektní výkon předvedl i Symfonický orchestr Českého rozhlasu, pod taktovkou dirigenta Davida Švece.
Na programu byly nádherné skladby takových hudebních velikánů, jako Antonín Dvořák a Bedřich Smetana. Kromě toho při premiérovém uvedení repertoáru z nového alba Každý jen tu svou, se naskytla publiku jedinečná šance vidět a slyšet společně náš nejkrásnější pár operního světa, Kateřinu Kněžíkovou a Adama Plachetku.
Stálý člen ansámblu Vídeňské státní opery (Wiener Staatsoper), který pravidelně hostuje například i v Metropolitní opeře, v New Yorku, při zahájení unikátního dobročinného koncertu prozradil přítomným, že se s manželkou jen nedávno vrátili z rodinné dovolené a jejich společné vystoupení na Žofíně je vlastně prvním po delším volnu. “Byli jsme s rodinou na horách, v Kitzbühlu a moc se nám nechtělo odjíždět… Ale na tento benefiční koncert jsme se s Kačkou velmi těšili, takže jsme byli rádi, že po dovolené naši ´práci´ můžeme zahájit něčím příjemným:-)”
Na otázku, co pro něj znamená spolupráce s Nadačním fondem předčasně narozených dětí, světoznámý barytonista s úsměvem odpověděl: “Je to moc milá spolupráce i po pracovní stránce a také i proto, jak je nesmírně prospěšná. Jsem skutečně rád, že jsme se našli a spřádáme další společné plány. Snad se budeme mít na co těšit i v příštích letech:-)”
Na výše uvedeném dobročinném koncertu se vybralo až 1 035 500,- Kč. Co na to říká pyšný otec čtyřiapůlleté Adélky a devítiměsíční Barborky? “To nás s Katkou též velmi těší, neboť na vstupném jsme cca o 200 000,- Kč překročili výtěžek z minulého koncertu, který se konal v roce 2016 a na kterém jsem vystupoval sám, bez manželky. Máme tedy stoupavou tendenci a doufáme, že v příštím roce to bude ještě lepší:-)”
A jaké dojmy si odnesla ze Žofína Kateřina, sólistka opery Národního divadla v Praze, která vloni byla spolu s harfistkou, Kateřinou Englichovou, oceněna prestižní cenou Classic Prague Awards, za nejlepší komorní výkon roku 2017? “Poprvé jsem se zúčastnila tohoto charitativního koncertu. Pokaždé, když jsem zpívala na pódiu a podívala jsem se směrem, po mé pravé ruce – kde jsem viděla na obrovském bílém panelu fotky těch malých miminek -, měla jsem slzy na krajíčku… To je něco tak úžasného, co tyto dámy, zakladatelky nadačního fondu, Hana Píšová a Markéta Stránská, neúnavně dělají v prospěch malých bojovníků a jejich rodin… A tak jsem si řekla, že každý tón, který mi vyjde z hrdla, poputuje symbolicky dětičkám, protože dneska tady byly maminky, které opustily své předčasně narozené děti a přišly podpořit nás. Neskutečně si toho vážím. Protože jako máma našich dvou malých dcer si to ani nedokážu dost dobře představit – možná, jen do určité míry -, jaký to musí být příšerný strach a obavy z toho, jestli to miminko vůbec přežije, jestli to bude nakonec zdravé, jestli bude či nebude mít doživotní následky a tak dále… Jsem nesmírně ráda, že jsem měla tu možnost a čest být zapojena do této krásné akce:-) I když jsou naše dvě dcerky, Adélka a Baruška, ještě malé, ale snažíme se jim – společně s mým manželem – nějak představit náš život kolem nás po pozitivní stránce. Jezdí s námi i po světě, abychom i tak mohli být jako celá rodina spolu :-)”
Pro zajímavost zde uvádím link, na kterém se můžete podívat na krátké video, které vzniklo krátce po narození malé Barborky:
https://www.youtube.comwatch?=oexRiKKGBHI
A co mé osobní dojmy?
V ten mrazivý zimní středeční večer, na Žofíně, bylo obzvlášť pohlazením pro duši všech přítomných i diváků nádherná árie Rusalky ze stejnojmenné Dvořákovy opery, Měsíčku na nebi hlubokém, ve famózním podání Kateřiny. Tento skvost jsem sice už vícekrát slyšela i viděla v divadlech a to pokaždé ve skvělém podání jiných operních pěvkyň, ale Kateřina je všechny jasně převálcovala, řečeno sportovní terminologií 🙂 Její nevýslovně krásný zpěv, vycházející z jejího čistého srdce, pohladil duši celému publiku, jako když hřejivé, jarní sluneční paprsky s úsměvem pohladí rozkvetlou jarní přírodu 🙂 Není divu, že moje kamarádka, Petra – která seděla vedle mě -, se pod dojmem tohoto mimořádného hudebního zážitku rozplakala… I já jsem měla slzy na krajíčku a mrazilo mě v zádech… A jak jsme se dověděly po koncertě od jiných diváků, vůbec jsme nebyly s Petrou samy, které až tak hluboce dojal již zmíněný skvost v podání sólistky pražského Národního divadla 🙂
Když jsme po koncertu obě poděkovaly Adamovi i Kateřině za překrásný večer, řekla jsem jí, že kdyby byla Meryl Streep v ten večer na Žofíně a kdyby slyšela i viděla tuto árii z Rusalky, asi by Kateřinu hned pozvala do Ameriky a třeba i na předávání cen Oscarů, aby si tam s touto kouzelnou árií podmanila i americké publikum 🙂 A proč právě Meryl Streep? Měla jsem tu čest s ní dělat rozhovor při příležitosti televizního festivalu Zlatá Praha, v létě roku 1999 – kde slavná oscarová herečka osobně uvedla film Sofiina volba -, a prozradila mne i to, jak velmi miluje Dvořákovou hudbu a snad nejvíce Rusalku.. A již zmíněná árie, Měsíčku na nebi hlubokém, je její nejoblíbenější:-) Ale o mém nečekaném a milém setkání s Meryl Streep někdy jindy:-)
Více informací o Kateřině Kněžíkové a Adamovi Plachetkovi najdete na http://www.katerinaknezikova.com a na www.adamplachetka.com
Náš nesmírně sympatický manželský pár, stejně, jako již zmíněný Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Davida Švece, vystoupili bez nároku na honorář. Díky nim byl tedy celý výtěžek z prodeje vstupenek, až 1 035 500,-Kč, věnován na pomoc předčasně narozeným dětem a jejich rodinám*heart*
Jak můžete pomoci?
Vaše finanční pomoc může být uskutečněna jednorázově, nebo na základě pravidelného příspěvku, například formou trvalého příkazu. V případě zájmu Vám nadační fond vystaví doklad o Vašem daru. Více informací najdete na www.predcasnenarozenedeti.cz
Zde ještě uvádíme dvě možnosti pomoci:
1. Dárcovskou DMS. Pokud chcete podpořit rodiny předčasně narozených dětí dárcovskou DMS, zašlete ji, prosím, na  číslo 87 777 ve tvaru:
    DMS PREDCASNEDETI 30
    DMS PREDCASNEDETI 60
    DMS PREDCASNEDETI 90
2. Přispívat můžete i dlouhodobě darcovskou DMS. Pokud máte zájem podpořit rodiny malých bojovníků touto formou, pošlete ji, prosím, na 
    číslo 87 777 ve tvaru:
    DMS TRV PREDCASNEDETI 30
    DMS TRV PREDCASNEDETI 60
    DMS TRV PREDCASNEDETI 90
Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz
 
Děkujeme i za Vaši štědrost *heart*
Eva
 
Popis fotek: Adam Plachetka a Kateřina Kněžíková (Foto: Marek Olbrzymek – titulní foto) 
Foto č. 2: S kamarádkou Petrou stojíme u hlavního panelu výše uvedeného NF
Foto: č. 3: Také interiér Paláce Žofín byl vkusně vyzdoben v duchu benefičního koncertu (Foto: Eva)
Foto č. 4: Parádní dobročinný koncert vynesl až 1 035 500, Kč *heart* (Foto: Eva)
Foto: č. 5: Společná fotka s Kateřinou, s Adamem, s kamarádkou Petrou a se mnou

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account