216

Mám dvě děti a tak by se dalo říct, že i dost zkušeností. Omyl, každé dítě je naprosto jiné a ke každému dítěti bychom měli přistupovat jako k jedinečné bytosti se svými potřebami.
Proč to říkám? Jelikož jsem narazila na dotazy, kdy se maminky ještě před narozením dítěte pídí, jaký fusak je nejlepší. Takže můj názor je, že neexistuje nejlepší fusak pro všechny. 🙂 A hned vysvětlím proč.
Když se Vaše dítě narodí tak je jasné, že budete potřebovat fusak, který se Vám vejde do korbičky Vašeho kočárku. Je tedy nesmysl v této době vybírat fusak, který vydrží Vašemu dítěti do 3-4 let.
V tomto případě bych se zaměřila, zda fusak má odepínací horní část. Je to velice praktické, jelikož když se na jaře oteplí, tak odepnutím právě horní části Vám vznikne měkká podložka, a jestliže vnitřek podložek tvoří coral fleece, tak i velice hebká na dotek. Je to takový mazlíček :-). Ty fusaky, co jsou šité ze 100% bavlny, tak můžete využít i v teplejším období tak, že vzniklou podložku jen otočíte a Vaše dítě leží na bavlně, která má výbornou sací vlastnost a je šetrná k pokožce Vašeho dítěte.
Navíc jsou na trhu fusaky, které stejným způsobem využijete i v nejmenší autosedačce.
Po prvním roce začnete využívat sporťák či golfky a výše zmíněný fusak začne být malý a hlavně nepraktický. Tady bych se neukvapovala. Jsou děti, které v okamžiku, kdy objeví k čemu slouží jeho nožky, tak do kočárku nedostanete a Vám doma leží nevyužitý fusak.  Ale pak jsou děti, které se rády vozí klidně až do 4 let věku :-). V takovém případě bych se zaměřila na praktické využití.
Moje kamarádky si nejvíce stěžovaly na to, jak jim fusak v kočárku sjíždí. Tak tady je první rada: vybírejte takový fusak, který má systém na uchycení za kočárek, ušetří Vám to spoustu nervů :-).
V okamžiku, kdy se dítě rádo proběhne a znovu chce do kočárku budete šílet ze stálého zouvání a nazouvání botiček a vzteklé děti Vám to ještě okoření :-). Druhá rada zní: vybírejte fusak, který má spodní část fusaku, která se dá zahrnout a otřít. 
A teď si představte, že začíná jaro, nebo je brzký podzim, kdy ráno, když vyjede s kočárkem, byste nejradeji do fusaku zalezly samy a v poledne paprsky začnou hřát, kdy se začínáte potit pod vrstvou oblečení a Vaše dítě vztekat, jelikož je mu ve fusaku vedro. Pro takové případy je tu třetí rada: vybírejte takový fusak, u kterého lehce odepnete horní část, kterou schováte pod kočárek a Vaše dítě zůstane sedět v měkké a mazlivé podložce.
Použité fotografie jsou z www.tallula.cz

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account