Poprvé naživo a v češtině se  v Tipsport aréně v Praze v Holešovicích dne 7.10. 2017 konala  velkolepá show v podobě muzikálu Madagaskar a to bylo, aby nám tato skvělá akce unikla. Společně s oblíbenými zvířátky ze stejnomenného filmu Madagaskar – s Martym, Alexem, Melmanem a Glorií – jsme se vydali na jejich dobrodružnou výpravu do divoké Afriky.
V pořadí to byl již čtvrtý muzikál pro děti, který jsem s Kryštůfkem v Praze absolvovala. Začali jsme v divadle Hybernia muzikálem Sněhurka a sedm závodníků (velmi vtipné), pak jsme sklouzli do pohádkového světa muzikálu Sněhová královna (velmi pohádkové a prostě kouzelné) a v témže divadle jsme viděli muzikál Alenka v kraji zázraků (prostě úžasný).
Tipsport aréna je na rozdíl od divadla Hybernia veliká sportovní hala a lístky jsme měli až úplně vzadu, takže jsem měla zpočátku obavy, že špatně uvidíme. Navíc jsem měla z tohoto prostředí celkem špatnou zkušenost, protože  jsem kdysi koupila lístky na velkolepou americkou show Bořka Stavitele a místo očekávané zábavy se dostavilo takové trošku menší zklamání – nic jsme neviděli, kluka to nebavilo a celkově to i přes velkou reklamu bylo takové divné. Naštěstí byl Kryštof tak malý, že si to ani nepamatuje, ale od té doby jsem prostě obezřetnějí, co se týče americké reklamy.
Ale ne tak Madagaskar.
Čekala nás naprosto strhující podívaná, dost dobrá choreografie, propracované kostýmy a to celé podbarvené světelnou show. Po obou stranách jeviště byly umístěné projektory, takže jsme vše viděli do posledního detailu. Kluk ani nedýchal samým napětím a ve finále jsme se shodli, že to byl náš TOP MUZIKÁL a pro něj jako pro kluka to nejpodařenější, co zatím viděl.
Čtveřice kamarádů – zebra Marty, lev Alex, žirafa Melman a hrošice Glorie – žijí v zoologické zahradě v New Yorku. Mají všechno, co ke svému životu potřebují a návštěvníci je doslova zbožňují. Pak má ale Marty narozeniny a najednou se mu prudce zasteskne po svobodě – chce od života víc. Chce poznat divokou přírodu a jeho narozeninové přání se stane skutečností – má totiž kouzelnou moc.
Během svého putování se seznámí i s dalšími příslušníky zvíření říše, třeba s tučňáky a jejich oblíbenou hláškou : ,,Úsměv  a mávat, hoši!“

Nebo s králem Jelimanem, který tak nápadně připomínal některé místní diktátorské praktiky, že byl tento animák na tomto ostrově dlouhodobě zakázán. Ten má zase velikou oblibu v pořádání v opravdu hlučných rave parties a jeho píseň se stala opravdovým hitem

Já tak rád trsám, trsám
Já tak rád trsám, trsám
Já tak rád trsám, trsám
Já tak rád trsám, trsám
Ty tak rád? (Trsáš!)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account