Dnes si povíme něco o kapsových plenách. Kapsové pleny mám jen čínské, ale více druhů různých značek. Pro vaši představu, co to vůbec je kapsová plena, postačí i čínské.

Jako první se podíváme na to, proč se tomu říká kapsové plenky. Je to vlastně uplně jednoduché, protože mají na plence kapsu, do které se dávají tzv. vkládačky, jak můžete vidět na fotkách. Uvnitř v té kapse najdete nepropustnou vrstvu, kterou mají i svrchní kalhotky a tou je polyuretanový (voděnepropustný) zátěr (tzv. PUL). Výhodou je, že se na tyto plenky už nedávají svrchní kalhotky. 

Ať už se jedná o české nebo čínské pleny, určitě nejprve kupte jednu nebo dvě od jedné značky, abyste věděli zda vašemu miminku padne nebo ne. Abyste jich nekoupili 10 od jedné značky a pak zjistili, že vašemu miminku nesedí. Já sama mám od dvou různých značek, ale více druhů. Měla jsem i novorozenecké, ty nám vydržely asi tři měsíce, malá se narodila se třemi kily a teď už používáme jednovelikostní. 

Co se týče novorozeneckých kapsovek, ty jsem měla Lecy eco life a ty byly boží. Zapínání měly na suchý zip, což u novorozence je jedno zda používáte suchý zip nebo patentky, ale u větších dětí jsou pak lepší patentky, protože se může stát, že větší děti vám budou ten suchý zip rozepínat. S patentkami má problém i naše tříletá dcera, která má plenky už jen na noc. 

Dále měly dvojité gumičky, což mám nejraději plenky s dvojitými gumičkami, protože máte dvojí jištění, že se nic nedostane ven. Mám právě i svrchní kalhotky s dvojitými gumičkami a přijde mi, že sedí i lépe kolem nožiček. Na vrchu měly jako dotykovou vrstvu fleece a zase je to nejlepší, protože miminko, když se počůrá, tak právě ten fleece vašemu miminku vytvoří pocit sucha. 

Pak jsem měla ještě jedny novorozenecké a ty byly také od Lecy eco life. Byly to také kapsovky s tím rozdílem, že se do nich dala i nacvaknout vkládačka, ale měly i kapsu, takže se do nich dala i dát. Tyhle klidně doporučuji opravdu hodně malým miminkám. My jsme je nosily jeden měsíc a už byly malé, takže pokud máte dvoukilové miminko, tak si myslím, že v pohodě sednou a vydrží déle než nám, když dcera měla tři kila, když se narodila. Tato vkládačka je pětivrstvá, skvěle savá a zároveň vám tato vkládačka bude dělat i separačku. 

Jednovelikostní kapsovky, které používám pro mladší dceru, mám od dvou značek. Jak sami můžete vidět, každá je jinak velká, proto vždy doporučuji nejprve vyzkoušet, která značka vašemu miminku sedne.

Zleva je kapsovka od Simfamily, uprostřed Usurpon a vpravo je také od Simfamily. Ty od Simfamily jsou širší, určitě budou i na buclatější miminka a ty uprostřed jsou naopak celkem dost úzké, takže spíše na hubenější. Ty vpravo mám jen jedny, protože nemají dvojité gumičky a já mám určitě raději s dvojitými, takže jsem si jich už víc nekupovala. Naopak ty vlevo od Simfamily mám nejraději a myslím si, že padnou snad každému miminku a dítěti. Mají zmenšování a zvětšování velikosti na patentky a dotykovou vrstvu mají všechny fleece.

Vkládačky mám dvoje různé, jedny jsou už od pohledu větší a jedny menší a užší. Oboje jsou z bambusu. Ty menší dávám do těch užších kapsovek. Vkládačky dávám vždy dvě do kapsy, někdo ty vkládačky dává na vrch, protože se mu to nechce skládat, záleží jak to bude vyhovovat vám. Já dávám vkládačky dovnitř, protože nahoru dávám jednorázové separačky, které jsem vám ukazovala minule. Co se týče přebalování, v pohodě plenka vydrží 2-3 hodiny, pokud se tedy miminko nepokaká. Vkládačky jsou dobré i v tom, že je můžete dávat samostatně jen do svrchních kalhotek, takže pak můžete prát jenom ty vkládačky. Jinak ty kapsovky musíte prát vždy celé po každém přebalení. 

Jako poslední kapsovky, které mám jsou také od Simfamily a Lecy eco life. Tyhle používám na starší dceru, která nosí plenky už jen na noc. Jelikož dcera už se uplně nepočůrává, ale spíš tak jako si někdy učurne, tak v pohodě jí je dávám se dvěma vkládačkami na celou noc. Než mi přišly tyhle plenky, dávala jsem jí normálně dva čtverce poskládané na rovno a na to svrchní kalhotky a uplně v pohodě vydržely celou noční nálož. 

Určitě dobrý poznatek je a je to vidět i na té fotce, že určitě tyto plenky neprat společně se čtverci, protože mám z těch látkových plenek na těchto plenkách žmolky. 

Co se týče vkládaček dávám jí tam tyto co jsou na obrázku, které ale klidně můžete používat i jako separačky, když je budete dávat na vrch plenky. 

Pokud ovšem vám není ještě něco jasné, určitě neváhejte se na mě opět obrátit. 

Celý článek i s fotkami zde – látkovací seriál 2

Tipy: Minule jsem vám ani neřekla, jak skladuji plenky, když přebalujeme venku. Mám na to tento pytlík, který má také uvnitř nepropustný PUL. Vejdou se tam tak tři plenky, ale prodávají i menší i větší pytlíky. 

Pokud si chcete vyrobit své vlastní pratelné separačky. Stačí, když si koupíte deku z fleecu a nastříháte na obdélníčky. 

Hodně oblíbené kapsovky jsou Milovia, je pravda, že jsou celkem dost drahé, ale jednu bych časem chtěla vyzkoušet, protože si je maminky opravdu dost chválí. .

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account