Američtí vědci zjistili…
—-
Tak jo, zjistili to konkretně vědci z University of Texas v Austinu a University of Michigan. Ať už jsou odkudkoli, je to prostě zajímavé. A poučné. 

Výsledek komplexního výzkumu je, že plácat děti přes zadek nemá smysl.
Konkretně:
1. Plácání přes zadek nepřináší větší poslušnost, ani okamžitou a už vůbec ne dlouhodobou. A to je přece to, proč to děláme, ne? Naopak se ukazuje a je to logické, že děti více vzdorují, mají sklon k více antisociálnímu chování. No potěš, prostě to k ničemu není. 
2. Plácání přes zadek je významně spojeno s 13 ze 17 negativních následků, na které se zaměřili. To už je dost…
3. Dnes už dospělí, kteří byli v dětství takto trestáni a „vychováváni“, mají větší tendenci tak vychovávat své děti. Aneb postoj k trestům se předává z generace na generaci. Vede mě to k zamyšlení-chci, aby můj syn, až bude jednou dospělý, takto trestal mé vnouče? Nechci. Je těžké se vymanit ze zajetých kolejí, ale jde to. 
5. Neexistuje žádný jasný důkaz, že dát dítěti na zadek, přinese cokoli pozitivního. Naopak existuje dostatek důkazů, že to představuje riziko pro vývoj dítěte a může jeho chování ovlivnit směrem k horšímu. Takže otázka zní jasně – proč? Protože to tak dělají všichni? Protože nás tak taky vychovávali a žijeme? Protože „škoda rány, která padne vedle!“?
6. Výzkum ukazuje, že plácání přes zadek je spojeno se stejnými negativními následky, jako týrání, jen v o něco menším rozsahu. No páni, to zní děsivě… 
—-
Zdroj:
1. Elizabeth T. Gershoff, Andrew Grogan-Kaylor.Spanking and Child Outcomes: Old Controversies and New Meta-Analyses..Journal of Family Psychology, 2016; DOI:10.1037/fam0000191
2. http://www.svobodauceni.cz/…/rizika-negativnich-nasledku-p…/

Foto čistě ilustrativní, hledala jsem něco, kde by Dominik ukazoval svou krásnou zadel 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account