Dne 21. 4. 2018 se v prostorách Tipsport Arena v pražských Holešovicích uskutečnila premiéra muzikálu Shrek. Shodou okolností jsme tam v ten den byli a tak se mohu podělit o svoje zážitky.
Muzikál Shrek je velká výpravná show a dějově se drží své první filmové předlohy. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších animovaných hrdinů, kterého znají a milují děti i dospělí na celém světě. Uplynulo zhruba deset let od premiéry na Broadway. A konečně po Londýnu, Madridu nebo třeba Buenos Aires se tento muzikál dostává i k nám.
Muzikálový Shrek je jedna velká, svižná a neuvěřitelně vtipná podívaná. Výpravný děj nás provedl řadou pohádkových lokalit, jako je dračí sluj, hrad Lorda Farrquada a samozřejmě bažina samotného Shreka. Na jevišti se vystřídala dlouhá řada pohádkových postaviček, které tam dobře známe. Tři prasátka, Perníček, Pinokio, zamilovaná dračice, Karkulka s Vlkem, Jeníček a Mařenka a řada dalších. Ti všichni jsou na začátku příběhu nastěhováni k Shrekovi do jeho bažiny, což se mu samozřejmě nelíbí a tak se rozproudí děj.
Divadelní zpracování Shreka nabídlo hudbu s chytlavými melodiemi od Jeanie Tesori a vtipné texty světoznámého tvůrce Davida Lindsay – Abaire. Muzikál obsahuje celkem 20 autorských písní, které pro české publikum přeložil Martin Fahrner a hudebně nastudoval dirigent František Štěrbák se svým orchestrem. Ten celé představení živě doprovázel. Choreografie tanečních čísel se ujal Tomáš Kuťák. Pohádkovou scénu připravil akademický malíř Jaroslav Svoboda. Kostýmy obstarala výtvarnice Lucie Ulíková a masky jsou dílem Davida Šestáka a Petra Fadrhonse.
Hlavní roli zeleného zlobra Shreka ztvárnil Jiří Zonyga. Jeho vyvolenou Fionu hraje Radka Pavlovčinová nebo Ivana Jirešová. Viděli jsme skutečně zábavného lorda Farquada, kterého ztvárnil Ondřej Bábor. Mezi další protagonisty patří Karel Zima nebo Lukáš Ondruš jako veselý Oslík, Hanka Křížková coby Dračice, Filip Hořejš jako Pinokio a mnoho dalších.
Tento muzikál nabídnul celkem 128 pohádkových postav a unikátní loutku Dračice. Ta je šest metrů dlouhá,  čtyři metry vysoká a se svojí výrobní cenou přibližně 400 tisíc korun je údajně nejdražší loutkou v České republice.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account