Představte si, jaké by to bylo, kdyby se vám podařilo všechno, na co sáhnete. Každé vaše jednání by dopadlo ve váš prospěch, každý nový obchod byste uzavřeli. Každé, nejen obchodní jednání zdárně vyřešili a celý den by se na vás všichni kolem usmívali a na každém semaforu po cestě by vám svítila zelená!
Jaká je to představa?
A víte, že to nemusí být jen představa? Že každý váš den může být projasněný, příjemný a úspěšný? Znáte to rčení „na co sáhne, to promění ve zlato“? Může to být i váš případ.
Stačí jedna „obyčejná“ ingredience…
Přesně tak. Jedna jediná ingredience, která dodá vašemu životu úplně nový šmrnc! A tou ingrediencí je ZÁJEM o druhé. Protože jedině tehdy, když se o druhého člověka upřímně zajímáte, můžou se dít zázraky. A váš úspěch je v podstatě takový malý zázrak.
Pokud jste prodejce nebo obchodník, pak je právě zájem o vašeho zákazníka, klienta nebo obchodního partnera tím klíčovým krokem k úspěchu! Zajímejte se, co ho právě teď trápí. Jaké aktuální problémy řeší a s čím mu můžete pomoci?
Naslouchejte jeho slovům a rozpovídejte ho, aby vám o sobě něco prozradil. A hlavně – nezapomeňte poslouchat! Pokud totiž porozumíte jeho slovům a přáním, můžete mu poskytnout přesně to, co právě potřebuje. Ať už je to rada či pomoc, anebo právě vyřešení jeho potřeby vaším produktem. Získáte tak spokojeného zákazníka 🙂
Zájem o druhého člověka však není jen dobře míněná rada do oblasti obchodu. Často totiž zapomínáme i v běžné, každodenní komunikaci „poslouchat“ naše blízké! Dnešní doba je plná stresu, spěchu a všechno se snažíme vyřídit co nejrychleji a nejefektivněji. Pokud možno „online“ nebo po telefonu a honem, honem, ať máme zase čas na něco jiného.
Jenže, na co jiného? Člověk by se občas měl zastavit a poslouchat svého partnera, děti, kamarádku anebo třeba i šéfa v práci. Kdy jste se naposledy zeptali, jak se mají, co se jim za daný den povedlo, nebo co teď aktuálně čtou a čím se baví?
Upřímný zájem o druhé, o jejich přání, tužby, potřeby, radosti i starosti je klíčem k úsměvu ve tváři a otevíračem lidských srdcí…
…a taky k vaší dobré náladě, lepšímu sebevědomí a k vašemu úspěchu 🙂
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account