Celkem neobyčejný příběh obyčejné mladé ženy. Co na tom, že je ráda hlavně sama. Je prostě introvert. A že je i misantrop? No, tak prostě nemá ráda lidi. Ale i ona má své city a umí se zamilovat.
Svérázná, asociální Eleanor Oliphantová všechno zvládá sama. Vystudovala klasickou literaturu, ale pracuje jako účetní a je jí úplně jedno, co si o ní ostatní myslí. Po Glasgow chodí v kožené vestě a s taškou na kolečkách. Nemá žádné kamarády a víkendy tráví s lahví vodky, aby vytěsnila vzpomínky na otřesné dětství. Kvůli lásce je ochotná změnit svůj přístup k životu a pomalu vylézá ze své ulity. Bohužel Eleanor padne kvůli lásce na dno. Když ale naváže nečekané přátelství s kolegou Raymondem, začne jí docházet, že takhle to dál nejde…
V knize nechyběl humor, ale na druhou stranu byla tolik, ale TOLIK smutná. Málokteré knižní postavě jsem tak moc přála, aby se už měla vážně skvěle. Cestu k ní jsem hledala pomalu a postupně, ale stálo za to ji poznat. Čekala jsem oddechové čtení a ono to bylo nakonec docela strašlivé. Je to mile napsaný příběh o jednom lidském neštěstí ale s dobrým koncem v rámci možností.
Poslání knihy? I když prožijete peklo, nikdy není pozdě změnit svůj život a začít doopravdy žít a mít ze života radost.
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2017 nakladatelstvím Plus. Celkem má 352 stran. Napsala Gail Honeyman. Z anglického originálu přeložila Olga Bártová. ISBN 978-80-259-0747-4.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account