Měla jsem možnost podívat se na sérii videí o motivaci fitness trenéra Tomáše Jehličky.
Stručně jsem pro Vás shrnula, co mi dala, čím mě zaujala a mohli byste se inspirovat i Vy.
1) Motivace
Proč chcete zhubnout/vyrýsovat si postavu? Chcete se líbit sami sobě, nestydět se za sebe venku, mít větší sebevědomí? Chcete se zbavit pocitu, že se “ta uřvaná mládež” směje Vám? Jo, to je to, co i já chci! Chcete se seznámit? Udělat dobrý dojem na rande, tak aby první nebylo i poslední? Chyba úsudku. Vy (!) buďte tím/tou kdo hodnotí a vybírá a ne tím, kdo je hodnocen! Buďte Pány a Dámami situace! Nebo partnera/partnerku už máte? Navzdory své nepochybné duševní kráse možná znáte ten pocit, že by v ložnici při sexu mělo být zhasnuto, aby partner neviděl Váš špek nebo ochablé svalstvo. A ženy pak kvůli nedostatečnému uvolnění předstírají orgasmus, z mužů impozantních stávají se muži impotentní. Co partnerovi vytřít zrak?
2) Čas pro výzvu
Důležitá je pravidelnost. Tělo a mysl mají rády pravidelnost. Již po třech týdnech opakování jedné činnosti se z ní stává zvyk. Pracujte půl až třičtvrtě denně na sobě a dosáhnete výsledků, které si stanovíte. Času máme všichni stejně, jen někdo z nás se nechává vysávat energetickými upíry, kolik času věnujete věčně ufňukané kamarádce, co jí zahybá manžel, zlobí ji děti, nevychází s kolegy na pracovišti a osud jí naložil… tolik jako všem ostatním. Kolik času věnujete sobě? Tak, vezměte nůžky, odstřihněte čertu růžky. Stanovte si cíl Míry, váha, procenta podkožního tuku. – Stanovte si dílčí cíle Sledujte zlepšení výkonu. Pokroky. Cíl může být uběhnout kilometr za 4 minuty. Ale dílčí cíl je ten kilometr vůbec uběhnout. Pomalu a postupně… I ten největší úspěch začal prvním krokem. Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. – Porovnávejte se sami se sebou. Ne s kamarádkou. A už vůbec ne s nastylovanými figurami z obálek časopisů. Vy jste Vy a ne nikdo okolo, proto hleďte na to, kde jste byli před měsícem, před rokem, pak kde jste teď, a nakonec kde budete za další měsíc a rok.
3) Obětování
Dokud něco nevyřadíte, nemůžete zařadit nic nového. Je třeba něco vyřadit, upozadit, abychom si něco jiného mohli do života přitáhnout. Existují ale i jiné věci, které se dají omezit, než je spánek. Viz energetičtí upíŕi výše. V žádném případě ale netlačme na pilu, když máme pocit, že je toho na nás hodně. Nenechme se zahltit, pmohlo by nás to paradoxně od cíle víc vzdálit. Krůček po krůčku…
4) Odměna
Bude to stát úsilí. Tak si to zpříjemněme. Rozhodně by to nemělo být nezdravé jídlo, to by pak veškeré úsilí šlo vniveč. Po jednom nezdravém jídle neztloustneme, stejně tak nezhubneme po jednom zdravém. Doplňky stravy si pomůžeme cca jen o 5 %, nedoporučuji za ně utrácet, to už radši permanentku do bazénu, nějakou cvičební pomůcku na doma i na ven, kupme si třeba funkční oblečení na sport, ve kterém si budeme připadat atraktivní nebo sexy.
Sportu zdar a hubnutí obzvlášť!

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account