Hromnice, jméno, které můžete v kalendáři vidět 2. února vedle jména Nela. V tento svátek trvá den podstatně déle. Proto se také říká: „Na Hromnice o hodinu více“. Katolický svátek „Uvedení Páně do chrámu“ nebo také „Očišťování Panny Marie“ má, stejně jako většina ostatních křesťanských svátků, původ v pohanství. Imbolc nebo také svátek Brigity se slaví 1. nebo 2. února.
Otevřené nebe plné světla
Podle tradice je prý v tyto dny otevřené nebe a do našeho světa proudí spirituální světlo, které nás očišťuje. Připravuje nás na nový cyklus života. Imbolc je svátek mezi Zimním slunovratem a prvními příznaky vracejícího se života. Ať už v přírodě nebo v nás samotných.
White Cloudy Sky during Day Time
 
Očistěte a nechte odletět
Tento čas je tedy dobré využít k přerodu. K očistě všeho toho, co již nepotřebujeme, nebo například i ke změně zaměstnání. Dobré je očistit dům. Udělat důkladný úklid, probrat staré věci a vyhodit nebo věnovat to, co už nepoužíváme. Otevřete všechna okna a dveře, aby vše staré mohlo odletět pryč. Použijte vonné tyčinky, svíčky a kadidlo.

 
Přicházející naděje po zimním spánku
V ženském cyklickém životě znázorňuje Imbolc mladou bohyni – pannu Brigitu, první menstruaci, první zkušenosti, plodnost. Tento svátek je tedy oslavou naděje, příslibu, že život bude pokračovat. Tradičně se v tuto dobu vykonávaly rituály očisty nejen domů, ale i těla. Například koupání v ledové vodě. V dnešní době nemusíme přistupovat na tak drsné způsoby a můžeme si dopřát teplou koupel. Vylepšete ji bylinkami a esenciálními oleji. Cílem je se očistit a vpustit esenci mladé, energické, krásné bohyně Brigity. Ta probouzí nás, ale také Matku Zemi z dlouhého zimního spánku. 
#UOONYOU - Urban Outfitters:
 
Zdroj fotografií: www.pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account