Paula’s Choice: Recenze a zkušenosti s americkou kosmetikou

Zda vypadáme zdravě a mladistvě záleží především na stavu naší pleti. Prvotním předpokladem úspěchu je pleť čistá, zbavená odumřelých buněk, jen tak mají pak prostor k růstu buňky nové, zdravé a svěží. A zajistí tak i lepší prostupnost dalším podpůrným kosmetickým přípravkům i tvorbě kolagenu.
Peeling by tedy měl být součástí naší pravidelné péče. Jak pleť šetrně očistit a zvolit vhodný čistící prostředek právě pro náš typ? Americká kosmetika Paula´s Choice je předním výrobcem exfoliantů, tedy chemických peelingů, neobsahujících žádné pevné částečky, které mohou pokožku často i poškodit. Paula´s Choice nabízí také ucelenou řadu produktů k péči o aknózní pleť, anti-aging produkty, produkty na pleť poškozenou, ale i bezproblémovou, kterou chceme udržovat stále krásnou.

Odumřelých pleťových buněk je za život až několik kilo
Exfolianty obecně odstraňují odumřelé pleťové buňky a uvolňují tak místo buňkám novým. Umožní tím pak také lepší prostupnost dalších kosmetických produktů. Za náš život je odumřelých pleťových buněk až několik kilogramů. Nesmývatelné exfolianty opatrně odstraňují tyto odumřelé kožní buňky a odhalí novou zdravou pokožku.
Exfolianty také velmi účinně bojují proti ucpaným pórům, hlubším vráskám, černým tečkám a proti poškození pleti od slunečního záření.

Jaké exfolianty vybrat právě pro vaši pleť?
AHA (Alfa Hydroxy Acid) – jsou ovocné kyseliny, proto tyto produkty Paula´s Choice jako jediné mírně voní. Všechny produkty Paula´s Choice jsou totiž výhradně bez přidaných barviv a parfémů. AHA kyseliny jsou rozpustné ve vodě, nikoliv v tucích, proto jsou vhodnější spíše pro normální až suchou pleť, neboť působí více na povrchu.

BHA (Beta Hydroxy Acid) – obecně se v kosmetice pod pojmem BHA rozumí kyselina salicylová. Složením je velmi podobná dobře známému Acylpyrinu, který má výborné antiflogistické, tj. protizánětlivé, účinky. BHA kyseliny jsou rozpustné v tucích, dostávají se tudíž do větší hloubky, tj. až do pórů a jsou vhodné především pro mastnější pleť. BHA exfolianty jsou nezbytným pomocníkem při ošetření akné.
Čistá neznamená umytá vodou. Jak pleť nejlépe ošetřit?
Není pochyb o tom, že je třeba o pokožku řádně pečovat a udržovat ji především čistou. Čistá ale neznamená jen umytá vodou. Pleť je vhodné vyčistit speciálními čistícími přípravky a až poté aplikovat další produkty.

Paula´s Choice doporučuje tento postup:
1. kvalitní čistící prostředek (tento produkt se jako jediný po aplikaci smývá, ostatní se pouze vrství)
2. tonikum
3. exfoliant
4. maska případně sérum či booster (ošetření)
5. hydratační krém (při pobytu na slunci je nutný hydratační krém s UV filtrem, anglicky SPF).

Tuto rutinu bychom měly dodržovat ráno a večer, produkty určené k ošetření je možno měnit podle potřeb. Pleť je třeba vyčistit i ráno, což ale mnoho z nás pravidelně nedělá.

Vyzkoušely jsme na vlastní kůži
Naše testerky mohly vyzkoušet produkt z řady exfoliantů, který je určen pro normální až suchou pleť: Resist Denní ošetřující a zklidňující exfoliant s 5% AHA.

Peeling s ovocnými kyselinami se aplikujte na vyčištěnou pleť, nesmývá se a nechá působit. Na exfoliant je pak důležité nanést jakýkoliv kvalitní hydratační krém. Ovocné kyseliny odstraňují z pokožky odumřelé buňky, tím ji omlazují a vyhlazují. Vylepšuje se struktura pleti a její schopnost udržovat vlhkost. Produkt stimuluje také tvorbu kolagenu, zmírňuje příznaky poškození pleti od slunečního záření, zároveň redukuje vrásky a sjednocuje tón pleti.

Jak byly s produktem testerky spokojené?
Většina z žen reagovala pozitivně, pleť se zklidnila a vyhladila. Jiné exfoliant chvíli štípal, některé ženy pozorovaly po aplikaci i začervenání a podráždění. Nemáme totiž všichni stejnou pokožku, záleží na citlivosti vaší pleti. Štípání může být způsobeno nižším pH produktu než je pH pokožky, kdy je pleť mimo jiné stimulována právě k tvorbě nových buněk.

„Produkty Paula’s Choice byly pro mě úplná neznámá. Pouze na doporučení kamarádky jsem to „riskla“ a koupila si anti-aging sadu a dobře jsem udělala,“ pochvaluje si Laugfer. „Pleť se mi po exfoliantu neskutečně vyhladila a zmizely mi i černé tečky na nose. I hydratační krém s retinolem, který je v této sadě, je perfektní. Po dvou týdnech jsem opravdu viděla a hlavně i ucítila obrovskou změnu k lepšímu.

Takže opravdu doporučuji!“
Nejlépe předem vyzkoušet vzorek na vaši pleť
Nejdříve si vyzkoušet vzorek na vaší vlastní pleti doporučuje Lucifera: „Sérum nemusí vyhovovat každé pleti.  Má hezké praktické balení a snadné dávkování, velmi příjemnou vůni. Pokožka hned po prvním nanesení byla jemná,“ hodnotí první zkušenost. „Při častém užívání ale pokožku příliš vysušuje. Přestala jsem sérum na několik dní aplikovat a na pleti se mi objevilo akné, všem doporučuji nejdříve vyzkoušet,“ dodává. Podobnou zkušenost má Marci: „Příjemná vůně, rychle se vstřebává, pleť je ihned po nanesení vypnutá. Nevýhodou je vysoká cena, malé balení, pleť se hodně vysušuje. Pokožka mi zčervenala a suchá šupinatá místa jsem musela promašťovat.“

„Dostala jsem testovací sadu vzorků a již jsem si dva výrobky koupila,“ je spokojená Renik. „Zejména denní krém včetně aplikátoru s pumpičkou mi moc vyhovoval. Lehce zabarvený, neparfemovaný, nealergický, velmi snadno roztíratelný. Na pokožce působil velmi přirozeně.“ Toša se zaměřila hlavně na okolí očí, kde má vrásky: „Ano, opravdu se zjemnily už během krátkého užívání. Nevýhodou je jen vyšší pořizovací cena.”

I některé z dalších testerek upozorňovaly na vyšší cenu produktů Paula´s Choice. Tohoto kvalitního produktu však stačí aplikovat méně, tudíž déle vydrží. Exfolianty se používají cca 3x týdně, standardní balení produktu tak vydrží až několik měsíců.

Heenna měla možnost vyzkoušet celou řadu této kosmetiky: „Na pleť působí jako balzám. Nejlepší mi přišel přípravek s exfoliantem s 5% AHA. Pleť krásně vyhlazuje, na dotek je jemnější a více sjednocená. Za mě je to absolutně nej z této řady a ráda bych ho doporučila všem s ne úplně jemnou pletí.“

Co ještě kosmetika Paula´s Choice nabízí?
1. kompletní řadu produktů Resist pro normální až suchou pleť 
2. kompletní řadu produktů Resist pro normální až mastnou pleť
3. kompletní řadu produktů Recovery pro pleť suchou, poškozenou, zarudlou a citlivou pleť 

4. kompletní řadu produktů Skin Balancing, které uvolňuje póry, zbavuje pleť komedonů, zmírňuje zarudnutí pleti
5. kompletní řadu produktů pro muže PC4MEN
6. sady produktů CLEAR nejen proti akné se silným a extra silným účinkem.
7. celou řadu produktů s retinolem, vitaminem A
8. vynikající antioxidační séra s anti-aging účinkem
9. masky a ošetření
10. boostery, více o boosterech naleznete zde
11. make-up

Produkty Paula´s Choice jsou 100% bez přidaných barviv a parfémů, neobsahují živočišné přísady, jsou tedy vhodné pro vegany a vegetariány. Kosmetika je rovněž antikomedonní, protizánětlivá, póry dýchají.
U většiny produktů Paula´s Choice jsou k dispozici testovací balení, tj. vzorečky v sáčku na 1-2 použití a tzv. Trial size, který je určen k aplikaci na 2 týdny. Je tedy možné si účinky právě na vaši pleť nejprve vyzkoušet a zvolit výrobky a řadu, která bude právě pro vás ta nejvhodnější.
Všechna hodnocení našich testerek najdete ZDE.

Jak pečujete o čistotu své pleti vy? Dopřáváte jí dostatečnou regeneraci?
Máte také zkušenosti s kosmetikou Paula´s Choice?

Zdroj foto: Ivana Sýkorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account