S Michalem jsem začala pracovat před půl rokem. Michal byl mladý muž, který pracoval na pozici, kdy potřeboval komunikovat s lidmi, a toho se bál. Vedle cizích lidí jak v soukromém tak v pracovním životě se cítil méněcenný, bál se, že druhým nebude stačit, že pro ně jeho práce nebude dost dobrá, že jim nebude schopný adekvátně odpovědět. Byla to tedy i otázka sebevědomí.
 

Michal si při našem prvním setkání nastavil tento cíl

Jsem schopný v práci i v soukromí bez většího strachu vyjít mezi cizí lidi, v základu s nimi umět komunikovat. Mám větší sebevědomí. Doma jsem uvolněnější, neboť tolik nemusím myslet na práci. Lidé si mě víc váží. Umím druhým říct ne. Celkově jsem spokojený sám se sebou. Jak řekl Michal: “Jsem prostě sebevědomej fešák, kterého si lidi vážej!”
 

Michalovi se podařilo víc, než sám čekal

Michal je spokojený sám se sebou, říká: „Už se za sebe nestydím.” Jeho sebevědomí vzrostlo na škále 0 – 10 na 8, náš společný cíl byl 6. Nenechá se už zneužívat od druhých lidí, co je za hranou, umí odmítnout, čehož si všimlo i jeho okolí. Nadto dal Michal v práci výpověď a našel si takovou, kde si ho více váží, mimochodem mu nevadí ani pracovat v otevřeném prostoru mezi lidmi. Navrch se mu podařilo vyladit svůj partnerský vztah k naprosté oboustranné spokojenosti.

 

Pomohlo nám například

    zacházet sám se sebou tak, abych se podporoval, ne shazoval
    soustředit se na věci, které na sobě mohu ocenit
    zkoušet nové věci, kterých se sice bojím, ale na které si troufnu
    pracovat se strachy

 
Michal je pro mě borec. Už jen za to, že měl odvahu mě oslovit a pustit se do neznámé práce. Spoustu lidí má pocit, že vše musí vyřešit sami. Pro mě je znak určité vyzrálosti a odvahy umět si říct o pomoc a vždycky to budu oceňovat.
 

A kde byste za půl roku chtěli být vy? Jste ochotni pro to něco udělat?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account