Investiční zlato: Jistota a zhodnocení v době krize

Hledáte pro své čerstvě narozené miminko dárek, který se během let zhodnotí? Investiční zlato se řadí mezi konzervativní investice s potenciálem zhodnocení i v roce 2017. Během let cena investičního zlata roste a podobný vývoj nemůže nabídnout příliš mnoho srovnatelných komodit.

Zlatý kov přináší investorům jistotu v době krize
Pokud nejste příznivci klasických investičních nástrojů, zlato vás osloví. Při narození dítěte můžete u vybrané peněžní instituce založit stavební spoření s vysokou cílovou částkou, do kterého budete dítěti přispívat malý finanční obnos měsíčně až do jeho dospělosti. Vhodnější způsob investice je diverzifikace rizika mezi vícero investičních nástrojů nebo vytvoření diverzifikovaného portfolia. Zlaté mince uchovají hodnotu majetku, a tímto ji ochrání před inflací. Navíc zhodnotí vložené finanční prostředky.
Od roku 2007 do začátku roku 2017 vzrostla hodnota zlata v průměru dvakrát (aktuální stav), s velkými výkyvy. Maximální cena zlata za unci dosahovala 1900 USD, minimální cena 625 USD. Uložte peníze do zlatých mincí minimálně na pět let. Investiční horizont eliminuje ekonomické cykly a výkyvy ceny zlata. Lidé často kupují mince nejen k narození dítěte, ale také k narozeninám nebo si alternativně spoří na čas důchodu.

Výhody koupě zlaté investiční mince
Koupí investiční mince sázíte na jistotu zhodnocení. Trvalé hodnoty zlata si cení ekonomové i bankéři, kteří jej sami využívají k investicím. Zlato i přesto, že není využívané jako platidlo, disponuje vysokým stupněm likvidity. Tento vzácný kov je respektovaný po celém světě, odráží v sobě čas ekonomické krize v menší míře, než je tomu u běžných platidel či jiných kovů.

Mezi přednosti patří:

Ochrana před znehodnocením měny v podobě inflace, měnové reformy

Dlouhodobá investice s jistotou zhodnocení

Diverzifikace rizika

Vysoká likvidita v porovnání s ostatními investičními nástroji

Zlaté investiční mince jsou osvobozeny od DPH

Jistou investici získáte koupí pamětní i investiční mince
Spořit ve zlatě se vyplatí z hlediska ostatních investičních nástrojů. Vložit finanční prostředky do zlata je jistější než investice do akcií a mnohem výnosnější než produkty, které nabízí banky či spořitelny. Investice do zlata se hodí pro osoby, které se přiklánějí k jistotě a chtějí učinit konzervativní investici.
Mince se rozdělují dle druhu na investiční a pamětní. Pamětní mince mají sběratelskou hodnotu, investiční zahraniční mince jsou alternativou ke zlatým slitkům, jejichž hodnota je závislá na výkyvech cen zlata na burze. Toto u investičních mincí neplatí.

Nákup pohodlně on-line
Investiční mince můžete nakoupit bezpečně online prostřednictvím webu www.zlataky.cz. Majitel obchodu je registrován u České národní banky a platí za spolehlivého smluvního partnera pro prodej sběratelského materiálu jakožto investičních mincí. Zákazníkům garantuje bezpečného prodejce investičních zlatých mincí v České republice. Na vlastní oči si můžete mince prohlédnout v kamenné prodejně v Praze, v Brně nebo v Ostravě.
V e-shopu vybírejte z nabídky zlatých nebo stříbrných medailí, stříbrných investičních mincí, investičních zlatých slitků, investiční platiny a palladia či zlatých historických mincí.

Z čeho můžete vybírat
Vyberte si minci „Vídeňští filharmonikové (Wiener Philharmoniker)“, která se těší oblibě od roku 1989. Vznikla z 99,99% 24 karátového zlata. Mince je vyražena ve čtyřech velikostech o hmotnosti 1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce nebo 1/10 unce.
„Javorový list (Maple Leaf)“ vyrobila poprvé Kanadská královská mincovna v roce 1979. Minci zhotovila ze zlata získaného ve zlatých dolech v Kanadě. Vybrat si můžete z pěti velikostí.
Prohlédněte si zlatou investiční minci „Kangaroo – Klokan 1 Oz“ z australské mincovny Perth, která se řadí k nejoblíbenějším investičním mincím na světě. Ražena je z 99,99% 24 karátového zlata.

Jako skvělý dárek se hodí mince z lunární série, která kopíruje rok narození. Podívejte se na nabídky mincí z mincovny v Perthu, které znázorňují každoročně zvíře z čínského lunárního kalendáře. Hodnotným dárkem může být například zlatá investiční mince „Year of the Rooster – Rok Kohouta Lunární 1 Oz 2017“.

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account