Studium je velkou součástí mého života. Není to jen proto, že vzdělání nám dává pocit jistoty a schopnost obhájit své názory, ale zároveň si myslím, že mohu lépe pochopit věci kolem mého života jako rodinné vztahy, společnost, přírodu a vzájemné podobnosti a rozdíly kolem nás z různých úhlů pohledu. 
Potom co jsem dosáhla magisterského titulu jsem nepřestala  studovat, čím víc studuji, tím více věřím, že většina nebo všechny problémy, které máme, jsou jen proto, že nemáme řádné vzdělávací systémy, které by zohledňovaly jak emocionální tak racionální potřeby.
Je skvělé, že existují úžasní myslitelé, kteří nabízejí řešení. Příkladem je kniha koncipovanou a prezentovanou Jeho Svatostí dalajlamou a kterou vydal Thupten Jinpa.
Bylo by skvělé, kdyby lidé, kteří byli zvoleni na vedoucí vládní posty nebo lidé začali vyvíjet tlak na zavedení takového vzdělávání do skutečného školního plánu. Přinejmenším bychom byli šťastnější a spokojenější a společnost by se mohla přesunout z deprese do nového věku.
Proč jsme stále na tomto “mrtvém bodě …? Ach, joooo, chamtivost, nevhodná výchova, příliš úzkostliví lidé a nedostatek laskavosti k sobě navzájem. Není to slabost být laskavý, je to způsob, jak dosáhnout štěstí ve svém každodenním životě.
Zkuste to. Nemyslím tím být hloupý / naivní, ale buďte vzdělaní nebo se selským rozumem (nepotřebujete magisterský titul pokud ho máte

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account