Mám velké štěstí, že se při své práci mohu setkávat s mnoha ženami, které stojí na vlastních nohách. Jsou to podnikatelky, tedy tvořivé a aktivní ženy, které rozjely svůj vlastní projekt. A já jsem šťastná, že jsem si skrze svou druhou branži, koučink, zase beznadějně zamilovala i tu původní, psaní, díky němuž se s těmi ženami setkávám.
 
Smysl, odvaha, investice 
Podnikání přitom docela často postavily na tom, co opravdu milovaly. V tom, co dávno rozvíjely jako svou zálibu, našly také svou obživu (případně i obživu pro další lidi, které zaměstnaly). Práci, do které se těší, a která jim dává smysl.
Nezřídka se pustily do něčeho svého poté, co odešly z korporátu. Nebo ve chvíli, kdy se jim narodily děti, které jim zamíchaly s prioritami, hodnotami a životním stylem. Či tehdy, když ve svém předchozím oboru došly na nějakou pomyslnou křižovatku nebo k profesnímu vrcholu a měly potřebu přehodit výhybku, změnit obor, pustit se do něčeho nového. Když pochopily výzvu.
Prokázaly odvahu, ochotu ke změně i risku. Vzaly svůj život do svých rukou. Do své vášně také hodně investovaly – bráno jak z hlediska peněz, tak z pohledu času a osobní energie. Zároveň dokázaly i v novém oboru využít to, co se už dříve naučily. Což jim nejednou poskytlo i konkurenční výhodu.
Když poslouchám jejich příběhy a pak o nich píšu, jsem na ženy hrdá. Říká se ostatně, že 21. století je v oblasti podnikání stoletím žen.
 
Životně důležité sny 
Je zkrátka životně důležité jít za svými sny. Myslet na to, že svět je takový, jaký je, protože jsme si ho takový vybudovali, a také ho můžeme změnit. A měníme ho, je to vidět na každém kroku (často už jen tím, že o světě začneme jinak přemýšlet, minimálně o tom svém). A to, navzdory všem katastrofickým zprávám, také k lepšímu.
I když to možná vždycky není tak rozsáhlá změna jako ta, kterou způsobil například penicilin, přesto má osobní aktivita, vložená třeba do podnikatelského projektu, (alespoň podle mého přesvědčení) velký smysl.
(A pokud svůj projekt potřebujete s někým nezaujatým probrat, zkuste koučink.)

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account