V dnešní záplavě knih  a článků na snad všechna témata, která si dovedete představit je možná trochu troufalé psát o obyčejných věcech. Jenže já ráda čtu o obyčejných věcech a ráda žiji obyčejný život a tak jsem si řekla, že by to možná mohlo bavit i vás.
Co jsou obyčejné věci? Co je obyčejný život? Je to třeba žehlení prádla nebo pletí zahrádky, jít do práce, do kina, spát, jíst….. Myslím, že jsou to i různé pocity, myšlenky a vzpomínky.
Co je vlastně správné?
Většinu svého dospělého života jsem žila pod tlakem a tíhou toho co se musí  a očekává. Stoupala jsem na žebříčku jak v práci, tak v osobním životě, plnila cíle své i svého okolí a myslela jsem, že je to jediný možný a také správný způsob života. Vím, tohle jste už slyšeli mnohokrát. I to, že pak se „něco“ stalo. Ano děje se to, lidé přicházejí na to, že tohle není ten život, o kterém si mysleli, že je naplní a uspokojí napořád. Přesto, že mají výborné prestižní místo, krásné kanceláře, drahé byty, auta a vůbec jsou celkově trendy, radost se nedostavuje.
Pomalu se vplíží pocit, že přeci jen ten „obyčejný“ život je možná lepší. Je voňavější, klidnější, pochopitelnější, opravdovější, je náš.
Máme-li to štěstí, že nemáme obří hypotéku, že nás náš hektický a stresující styl života ještě zdravotně nepoznamenal, můžeme si dovolit ten luxus, žít obyčejný život.
Já jsem dveře obyčejného života otevřela před pár lety. Musím podotknout, že změna si vyžádala své a nebylo to hned vše zalité sluncem, ale dnes vím, že to bylo rozhodnutí správné, které mě zachránilo a obohatilo. Ráda se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem na této cestě získala. Přechodné období, je jedním z nejnáročnějších, kdy ztrácíme to známé a ještě nevíme, jestli to nové bude takové, jaké si představujeme.

Žijme tak, abychom byli šťastní
Návodů na to, jak dosáhnout toho či toho, nebo naopak se něčeho zbavit je přehršel. Osobní rozvoj se pomalu stává zprofanovanou frází. Všichni se osobně rozvíjíme, prostě už jen tím, že žijeme. Ono známé „méně znamená více“ skutečně platí.
Přijměte tedy moje pozvání k povídání o obyčejném životě, a jestli vás to osobnostně rozvine, nechávám na vás.
Příště o pokoře.*enzo*
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account