Každý, kdo by rád dělal to, co miluje a byl naprosto svobodný v tom, že vždy udělá to, co mu velí srdce a co teď právě chce, má v sobě strach a obavy, co na to řeknou ostatní a jak ho s tím vším přijmou. A to je pochopitelné. Dělat to, co Vás skutečně udělá šťastnými a to bez ohledu na cokoliv a na kohokoliv – prostě šťěstí pro Vás samotné – vždy znamená jedno:

JÍT S KŮŽÍ NA TRH!

 
Odhalit svoje touhy, svoje pravé já a to s naprostým odhodláním, že je vážně jedno, co si o tom myslí ostatní. Pro mnohé je to naprosto neřešitelná překážka. Bojují se svým svědomím a sebevědomím a pořád jsou kvůli tomu zahnáni do kouta. Do kouta své duše, kde se krčí jako malilinkatí človíčci, ustrašení a vyděšení, a kteří přitom drží svoje velké sny v hrsti. Ano, je to těžké, nemůžu říci, že ne. Ale není to jediné, co bude třeba překonat, byť se právě toto, bude zdát mnohým nejtěžší.
 

5 nejtěžších kroků ke štěstí
Víte ode mě už, že nejtěžší je první krok. Vůbec začít. Začít číst, poslouchat, vzdělávat se, rozšiřovat svou mysl. Ale co Vás vlastně čeká potom? Jaké jsou další překážky, na které si dát pozor? Vždyť sami v sobě někde hluboko uvnitř tušíte, že tohle nestačí, že ano?… Tak se podívejte, jaká úskalí a jaké velké kroky Vás ještě čekají na Vaší cestě za úspěchem a štěstím:

Krok: Vůbec se odhodlat a ZAČÍT něco dělat, cokoliv, ale dělat to. Začíst číst, rozšiřovat si obzory, vzdělávat se, dívat se a poslouchat, přemýšlet.
Krok: Další velký stupeň, který je třeba zvládnout, je SETRVAT na cestě za Vašimi sny. Najít si konečně pro sebe tu správnou motivaci, najít si svůj sen alfa, objevovat stále více sami sebe a dál a dál pokračovat.
Krok: Vydat se na pospas. A to je přesně Vaše KŮŽE NA TRHU. Nemyslím tím nic méně, než že začnete dělat to, co dělá šťastné Vás a to přesně tak, jak jsem napsala výše.
Krok: Další věc, se kterou se budete potýkat jsou ZMĚNY. Změní se všechno. Vy budete jistější, sebevědomější, uvědomělejší. Změní se to, co děláte, jak přemýšlíte a co prožíváte. A to může změnit naprosto celé Vaše okolí. Lidi, se kterými se stýkáte. Práci, kterou děláte. Pohled, jak Vás lidé vnímají. Zážitky, které prožíváte. A lidé se změn obvykle bojí.
Krok: Tato část Vám zajistí trvalý přísun splněných snů. ODEVZDÁNÍ SE. Zbavení se odporu. Čisté přání, čistá síla, čisté konání.

 
Je třeba si ale odpovědět, jestli Vám Vaše štěstí stojí za to všechno to překonat? To je jediné, na čem záleží, když překonáváte ty klacky, které Vám jsou házeny pod nohy.
 

Hlavní příčiny neúspěchu u každého kroku

Úskalí, které se skrývá u první překážky, je to, že lidé skončí se svým vzděláváním a jejich LENOST je vžene zpátky do života tak, jak byl dřív. A to i přesto, že v něm nebyli spokojení…
V druhém kroku je nejčastější důvod neúspěchu ten, že lidé chtějí vidět VÝSLEDKY NEJLÉPE IHNED a když je ihned a nebo v krátké době nevidí, tak jsou z toho rozčarování, nadávají, že to nefunguje a okamžitě se stahují zpátky do starého života, ať už na něj nadávají jakkoliv. Ale tohle už znáte, tomu jsem věnovala celý článek a není to tak dlouho. Připomenout si ho můžete tady >>.
Neustálý strach z toho, co řeknou ostatní na to, že chcete dělat to, co Vás doopravdy baví, co Vás naplňuje a včem máte naprosté předpoklady být skvělí. STRACH SE UKÁZAT A PROJEVIT. Nemoci se vykašlat na to, co si myslí ostatní a poslouchat svou intuici a srdce a jít po této cestě.
STRACH A NEOCHOTA ZMĚN. Tady je to prosté. Strach z neznámého je tak u lidí tak silný, že hodně lidem jejich sny utíkají těsně před cílem. Strach, že ztratí partnera, i když jsou s ním nešťastní. Strach, že přijdou o práci, i když ji nenávidí. Strach, že nebudou mít přátele, i když je ti stávající vysávají jako upíři. Strach, že se neuživí, i když jsou v oboru jedničky… Tohle všechno jsou obavy pramenící ze změn. Změny se musí řídit. To je základní manažerské pravidlo, které však nevychází z ničeho jiného, než z životních zkušeností.
A tady nastává kámen úrazu pro všechny, kteří se vzdělávají a na svých snech pracují už neskutečně dlouho a ví, že to prostě pořád není ono. Odevzdání se je podle mého největší zádrhel, proč k nám naše sny nepřichází s lehkostí. A co to vlastně znamená? To znamená, že si sice přejeme správně, našli jsme k sobě cestu, máme svůj sen alfa, ale nedokážeme ho ještě nechat být. Nedokážeme si přát bez vnitřních zábran, obav, bez uvědomování si aktuální nepřítomnosti našeho snu… Někde v nás je tomu krásnému a lehkému přísunu snů prostě ještě kladen nečím odpor.

 
Zvládnout všechny tyhle, pro mne naprosto stěžejní, mezníky v cestě za našimi sny, není a nebude snadné. Ale vždy jde o ten výsledek. Vždy jde o to, jestli konáme a činíme s myšlenkou na naše přání. Vždy jde o to, jestli na sobě pracujeme. Protože ať je to jak chce, tak každé nové uvědomění nebo vzdělání, které k sobě přineseme, a které do sebe vpracujeme, pro nás bude cestou ke štěstí. A je velice důležité a velikým pokrokem i to, jestli se dnes cítíte lépe než včera.
 
A tak pracujte na své cestě za štěstím, běžte neustále kupředu! Ale přesto se připravte na možné krize a překážky. Přemýšlejte o tom, co se děje s Vaším životem a vezměte jeho otěže do vlastních rukou. Věcí se dějí a budou se dít tak, jak budete chtít, když změníte své myšlenky. Jestli ne, bude Vás stále dokola potkávat to samé. A Vy to přece chcete jinak!
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account