Dneska ke mně přišlo jedno velké AHA.
 
Jsou koučka a s klientkami se setkávám jedna na jednu.  Dneska jsem si uvědomila, že naše spolupráce má daleko širší a hlubší DOPAD, než jsem doposud viděla.
 
Začnu u sebe. Já od klientek mám peníze. Platí mi za mi služby. Pro mě to znamená, že přispěju do našeho domácího rozpočtu. Můžeme spořit. Můžeme investovat. Nemusíme řešit, jestli si můžeme nebo nemůžeme dovolit koupit dětem boty nebo jet na dovolenou. Já se cítím užitečná. Pomáhám klientce v situaci, které je pro ni těžká a kde si sama neví rady. Současně jsem platným členem naší rodiny. Vnímám svou hodnotu a roste moje sebe-jistota.
A tím ten prospěch zdaleka nekončí. Z rozhovorů s klientkami si i já odnáším něco, co mě posunuje. Slyším příběhy, strasti a starosti žen a někdy i já řeším podobné téma.  Super je také to, že když další klientka přijde s podobným tématem, můžu ji ukázat více úhlů pohledu. Můžu jít v tématu do hloubky, protože už s tím mám zkušenost. A to je přece božíJ
 
A jak je to s klientkami?
Každá má ze sebou další desítky, možná i stovky lidí, se kterými je v kontaktu. Rodina, přátelé, kolegové v práci, podřízení, nadřízení…
Když se klientka posune v nějakém tématu, třeba kritika šéfa a jak se k ní postavit, jak si ji nebrat osobně, může stejný přístup použít i jinde. A vím, že ho použije. Protože platí: co děláme někde, děláme všude.  Tak se díky rozhovoru o šéfovi zlepší atmosféra doma, nebo při návštěvě rodičů. A to je přece boží!
 
Ó, děkuji ti Vesmíre, že jsi mě ukázal tuhle profesi. Jsem Ti vděčná!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account