Den svatého Valentýna je doslova za rohem. Jako každý rok je den zamilovaných skvělou příležitostí pro všechny páry, oslavit svoji lásku a prokázat si vzájemnou náklonnost. Zároveň může jít o trochu stresující záležitost, když se snažíme přijít s neotřelými nápady, jak společné chvíle strávit. Skončit u hracího přáníčka a bonboniéry by ale byla škoda, nemyslíte? I pokud se rozhodnete držet klasiky, můžete vykouzlit exkluzivní zážitek. Vsaďte na kvalitní víno, ve kterém můžete objevit mnohem víc, než jen smyslné aroma a vytříbenou chuť. Co třeba? 
 
1. Krásu
Chystáte se svoji drahou polovičku oslnit vlastnoručně připravenou gurmánskou večeří? Nic nedodá krásně prostřené tabuli takovou jiskru, jako sklenice vína hrajícího nádhernými odlesky světla svíček. To je jeden z důvodů, proč je víno již po celá tisíciletí nápojem, který patří k oslavám radosti ze života.
2. Romantiku
Lásce mezi dvěma lidmi dodávají romantiku momenty společného sdílení. Vzájemné dolévání sklenic, společné vychutnávání posledních kapek a sdílení dojmů z vůni a chuti… To jsou zážitky uvolnění a zastavení v přítomnosti, díky kterým se na společné momenty nezapomíná.
3. Otevřenost lásce
Po každém doušku vína produkuje náš mozek “hormon lásky” oxytocin. Jde o látku, která nám umožňuje hlouběji vnímat svůj protějšek a přijímat projevy lásky a náklonnosti. Díky tomu máme náladu si vzájemně naslouchat, dotýkat se, prostě být jeden druhému nablízku.   
4. Příběhy
V každém víně se zrcadlí unikátní příběh. Kraj, kde vyrostla réva, slunce, které jí dodalo sílu, a poctivá práce lidí, kteří vínem žijí. Spojte s ním i příběh vaší lásky a vyberte si pro letošního Valentýna víno ze stejného roku, kdy jste se zamilovali. V on-line vinotéce Vinozarchivu.cz, kde vám s výběrem rádi poradí, najdete exkluzivní, ale dostupné láhve, které vás přenesou do slunných oblastí Itálie, Francie a dalších zemí.   
5. Mladistvou radost
O víně se už dávno ví, že podporuje dlouhověkost, protože zpomaluje proces stárnutí u mužů i žen. Jedinečná složka červeného vína, antioxidant resveratrol, pomáhá v těle aktivovat proteiny, které revitalizují organismus. I když jde spíše o dlouhodobý efekt, je hezké vědět právě na Valentýna, že pijete nápoj mládí.
6. Symboliku spojení 
Snoubení nejlepšího jídla s úžasným vínem nám připomíná, že spojením krásných věcí vzniká jedinečný celek. Ke každému pokrmu je možné najít víno, které jej dokonale doplní, od předkrmu až po dezert
 
Valentýnský tip:
 Champagne Bouché Rosé
… které vyniká vůní červeného ovoce a divokých jahod
 Šarmantní a delikátní Rosé nabízí složení tří základních odrůd Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier v poměru, který se vyznačuje méně výraznou kyselinkou a zakulacenějším dojmem. Jeho narůžovělá barva a svěží bublinky potěší všechny milovníky šampaňského čisté chuti a vyvážené struktury. Šampaňské zrálo na kvasinkách, čtyři roky v láhvi. Svůdné Rosé si můžete dopřát jako aperitiv nebo k dezertům.
Cena za lahev 0,75 l: 1090 Kč
Šampaňské nakoupíte z pohodlí domova v online vinotéce www.vinozarchivu.cz
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account