Všechno nové, co se má stát součástí vašeho života, je nutné procvičovat. Učení je vždy stejné, bez ohledu na to, co se učíte – ať už se učíte řídit auto, psát na stroji, hrát tenis nebo pozitivně myslet. Zpočátku tápeme a děláme chyby. Naše podvědomí se však chybami učí a příště zjistíme, že nám to jde lépe. Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl. Pro začátek úplně stačí, když se namáháme ze všech sil. 
Jak říká Louise L. Hay ve své knize, vždy se podporujte! Když skončila svou první přednášku, řekla si pro sebe: “Louise, byla jsi skvělá. Napoprvé to bylo absolutně fantastické. Popáté nebo pošesté už budeš úplný profík.” Později si řekla, že by šlo pár věcí změnit, ale jakoukoli sebekritiku striktně odmítla. Kdyby si hned začala vyčítat, jak byla nemožná a kde všude udělala chybu, měla by před druhou přednáškou nepřekonatelnou trému. Jak uvádí, její druhá přednáška byla lepší, než ta první, a při šesté si skutečně připadala jako profesionál. 
Pokud chcete pozitivně myslet, musíte se naučit “duchovní zákony” a postupovat podle nich. Nemůžete je přizpůsobovat svému způsobu myšlení, ale musíte se naučit “nová slova”, pak se začnou v životě dít zázraky. Je to stejné, jako když se učíte cizí jazyk – nemůžete si vymýšlet svá slova, ale je třeba se cizí slovíčka skutečně naučit. 


Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account