Někdy ostatním říkáme, že jsme spokojení, že jsme sami, ale naše pocity, chování a vyzařování jasně říkají něco jiného. Ve skutečnosti jsou pocity ze samoty něco, co nás každý den postupně ubíjí. Jak se říká, že člověk je tvor společenský, tak je to pravda (i když ne ve smyslu sociálních sítí). Ty po psychické stránce nepřinesly více spojení, ale více izolace. Vidíme vystavené životy a kvůli tomu, že náš mozek začne srovnávat, pocity z našeho osamoceného života se dostávají do spirály s negativní, ničivou tendencí. A to i když to, co je vystavené, většinou žádná realita není… A tady je to zase o pocitech, protože jestliže si v sobě neseme prázdno, i vysíláme prázdno. Za čas je cítit i zoufalství. A jsou lidé, kteří ucítí zoufalství na sto honů – a ti se nám pak vyhnou.  

Kdo nám pomůže? Upřímně? Nikdo. Nelze čekat na to, až přijde někdo, kdo nás vysvobodí z osamělosti. Musíme to udělat sami. Nemůžeme přece po někom chtít, aby pro nás začal dělat něco, po čem se budeme cítit lépe? To je jako využití. Vím, že samota k tomu svádí – je to, jako kdyby říkala:
“Budeš se cítit lépe, až bude někdo s Tebou, u Tebe, pro Tebe…”
Stále platí, že:
“Své štěstí nemůžeme získat ovládáním druhých.”
Štěstí není jako:
“Až to přijde, budu šťastná/ý.”
Nemuseli byste se dočkat. A pokud už v sobě máte semínko zoufalství, pak se čas vysvobození způsobem “budu šťastná/ý až někoho budu mít” oddaluje, protože nikdo nechce “dostat” někoho zoufalého. Když bychom to otočili, taky byste si přáli někoho spokojeného a šťastného. Tak proč by Váš partner toto dostat neměl?  

Začněte dělat malé krůčky Malé krůčky změny Vám pomohou najít štěstí i v tom stavu, který máte nyní. Berte to, jako kdyby toto byla přípravná fáze na to, abyste sami sebe mohli dát tomu druhému ve své nejlepší formě. 🙂 A toto neplatí jenom o lásce, platí to také ve chvíli, kdy například děti nenavštěvují své rodiče. Pokud pokaždé slyší, že nejezdí, jak jsou to vlastně hrozné děti a v tomto duchu se vede hovor nebo návštěva, pak nemají tendenci prodlužovat tyto špatné pocity a nedělají, co jim není příjemné. Až se budete cítit dobře, budou s Vámi ostatní sami chtít trávit víc času. 🙂 Udělejte si tedy jednoduše plán, ve kterém jste sami spokojení, když jste sami. Volte si dobré pocity. Pokud jdete v pátek s partou ven, ale potom se cítíte v sobotu a v neděli zle, pak to prostě přestaňte dělat. Máte svobodnou vůli a proto se můžete rozhodovat, jak se budete mít. Naučte se mít rádi stav, který je teď, protože se pak proměníte. A to bez toho, aniž byste si zoufali, že jste sami. Najednou začne být příjemné trávit čas o samotě. Začnete se cítit dobře, začnete to dobré vyzařovat. Můžete si číst, sportovat, zkrášlovat se, studovat a vzdělávat se, tvořit, cestovat… Výběr je jen na Vás. 🙂 Toto všechno můžete udělat tady a teď. Bez čekání. Bez pocitu bezmoci, že štěstí přijde, až se někdo objeví. Stále platí, že ke svému štěstí nikoho nepotřebujete. A až nikoho potřebovat nebudete, ten někdo se objeví, protože nebude mít pocit, že Vám musí něco dát, ale dá Vám to, protože to sám bude chtít. Svobodný, bez tlaku. A to mu pak usnadní i volbu zůstat. 🙂 Věci spolu krásně souvisí. 🙂 Chcete se cítit lépe tady a teď? Pak pojďte do mého online kurzu Akcelerátor přání. Udrží Vás na každodenní vlně lepšího pocitu. Osamělostí podle průzkumu trpí až tři čtvrtiny lidí, nebuďte více mezi nimi, osobní rozvoj a práce na sobě Vám pomohou. 🙂   Vaše Lenka   P. S. – Odkaz na průzkum osamělosti >>.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account