Pro doplňování tekutin se vžil pojem pitný režim. Pro zachování našeho zdraví je nutné vždy udržet rovnováhu mezi příjmem a výdejem tekutin. Doplňovat tekutiny bychom měli ještě dříve, než pocítíme žízeň.
Optimálně bychom měli vypít denně mezi 2-3 litry tekutin. Při těžké práci, sportu musí být příjem tekutin přiměřeně větší. Potřebné množství tekutin ovlivňuje i jídelníček. Vodu obsahuje i zelenina, ovoce a mléčné výrobky.
Příjem tekutin by měl být plynulý v průběhu celého dne. Základem pitného režimu mají být především nekalorické nápoje, hlavně voda.
Jak si osvojit pitný režim? Osvědčilo se, když si vodu nalijete do džbánu nebo do PET lahve a upíjíte z toho. Můžete mít nastavené upozornění a každou hodinu vypít 2 dcl. Tak za pracovní donu vypijete 1.6 litru. A jestliže jste již ráno vypili půl litru. Tak pak již je to do večera maličkost. Horší je to, když kvůli práci nebo cestování toho tolik nemůžete vypít. Vždy je dobré si stanovit nějaký kompromis.
Alkohol a káva se do pitného režimu nepočítají.
Tímto způsobem postupujte až k požadovanému objemu 2 – 3 litry za den. Je zcela logické, že někomu se požadovaného objemu přijatých tekutin podaří dosáhnout dříve, například již za šest týdnů, někomu později, ale to nevadí – podstatný je výsledek, kterým je kvalitní pitný režim.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account