Určitě to znáš i Ty: něco si vysníš, pustíš se do toho a pak zjistíš, že realita je jiná než sis představovala… Dnes mám pro Tebe příběh nezlomné vůle. Když už se zdá, že se Ti daří a pofičíš, najednou se vše nešťastnou náhodou zbortí a Ty řešíš, jestli začít od píky nebo se na to vykašlat.

Na začátku si vše maluješ na růžovo, ale skutečnost se odvíjí jako napínavá detektivka.

říká Eva, se kterou máme podobné aha momenty v podnikání: kámoši nepřijdou a pohřeb vlastního ega. Příběh o počátcích podnikání s námi sdílí Eva Urbanová, majitelka Českých bedýnek.
Svou bedýnku si můžeš poskládat přesně podle svého gusta:)
Skutečnost se odvíjí jako napínavá detektivka
„Začínala jsem se spoustou ideálů, ale start podnikání se nesl v duchu různých „prověrek“. Nečekaně jsem otěhotněla a celkově jsem moc nevěděla „jak na to“, protože jsem pocházela z učitelské rodiny.“ začíná vyprávění Eva.
Kolikrát jsem měla pocit, že mi Eva mluví z duše: „Na začátku jsem si vše malovala na růžovo. Myslela jsem si, že přijdou nakupovat známí, kamarádi a smysluplný projekt se brzy rozjede. Proto mě překvapilo, že i když jsem se rozdávala po všech stránkách a dávala veškerou energii do svého byznysu, stále přicházelo málo zákazníků.“
V momentě, když už by si Eva po 3 letech na volné noze mohla pískat, bum-bác: přišla o všechno! Její vymazlenou prodejnu komplet vyplavily fekálie, takže zničily nový obchůdek i zboží. Srdcařka a bojovnice Eva se nevzdala. S pomocí manžela a kouče postavila svůj business zpátky na nohy.

Schopnost skákat přes překážky máme my všechny:-) I když jsi „down“, vždy se najde cesta vzhůru.

Původní obchůdek si Eva moc dlouho neužila.
Všechno zvládneš, pokud máš přesvědčení a jdeš si za vým
komentuje svůj happy end Eva. Mě se na ní líbí, že „nekecá a dělá“. Díky své píli nakonec vybudovala prosperující byznys. Odměnou a pomyslnou třešničkou na dortu pro ní může být, že se dostala do časopisu Forbes a až na prestižní veletrh do Číny.
„Letos jsem upozadila sebe a do popředí se dostaly bedýnky. Dobíjím se cestami po republice, kde hledám malé firmy a zároveň velké srdcaře, kteří podporují ostatní malé firmy v regionu.
Taky si už nic nemyslím a hodně poslouchám protistranu. Správně investuju a udržuju balanc mezi tím, co si myslím, že je super, a tím, co zákazník ocení, potřebuje a hledá. Chci být osobák, ne Pendolino“, uzavírá Eva, které se přes počáteční obtíže skvěle daří.
Na začátku by Evu asi ani ve snu nenapadlo, že nás bude zdravit až z Číny.
10 rad od Evy pro začínající podnikatelky:

Nejdřív si vydělej na podnikání a pak investuj s rozumem. Udělej si finanční polštář, když nemáš na rohlík, je to noční můra
Nespoléhej na pseudo přátele, nepřijdou
Udělej si byznys plán, ale nestresuj se jím! Čím víc budeš v energii strachu, bude to blokace, aby se něco „podělalo“
Najdi svoji sebehodnotu a přestaň pomáhat zadarmo, za své vzdělání taky platíš
Jdi do podnikání s obří dávkou pokory a trpělivosti
Naslouchej trhu, ne přátelům
Užívej si čas se svými dětmi, jinak se upracuješ
Naučte se říkat „ne“ a „už dost“
Dej o sobě vědět! (rodinná centra, co-working, soutěže pro start-upy)
Vezmi si k sobě kouče a měj podporu, třeba jako já v manželovi

Držím Evě palce. Jedinečné projekty, jako bedýnky, mají jednoznačně smysl a svou budoucnost. Jestli se chceš i Ty seberealizovat, na nic nečekej a jdi do toho! Loučím se slovy Evy:

Když dáš, tak to přijde. Když šetříš, tak to nepřijde.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account