Kámen lapis lazuli fascinuje lidstvo snad od jeho prvopočátků. Tento kámen milovali hlavně ve starém Egyptě, kde byl součástí mnoha rituálů a používali ho při tvorbě amuletů. Mně tento kámen připomíná noční oblohu. Jeho základem je totiž hornina s převahou lazuritu (sytě modrá) a pyritové vrostlice v něm jsou vidět jako malé zlaté tečky. Tento kámen poznáte mezi jinými vždy na první pohled. Jeho syté barvy jsou nezaměnitelné. Proto se tento rozdrcený kámen používal jako drahocenné barvivo – ultramarin.
Lazurit je kamenem spojovaným s prohloubením meditace, napojení na informační pole, akášu a na vědění předchozích generací. Často si ho kupují lidé, kteří prožili některý ze svých minulých životů právě ve starověkém Egyptě a ať již vědomě či nevědomě si do svých životů přitahují energii a vědění z této zapomenuté doby. Zároveň tento kámen podporuje víru ve vyšší vědění, intuici a vnímaní jemných signálů.
Můj tip: usínáme-li s tímto kamenem ve své blízkosti, vzbuzuje v nás nadpozemské stavy a příjemné sny.
Očista kamene: tento kámen je potřeba čisti po každém použití (nošení) pod proudem vody, osušit. A pokud ho zrovna nepoužíváte, tak ho uklidit do krabičky, či látkového sáčku. Nemá totiž rád přímé slunce. Víc je mu blízké světlo měsíce.
 
Mějte se krásně
Petra
 
obrázek: Pixabay

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account