Stáhli(y) jste si někdy do mobilu aplikaci nějakého vyhlášeného obchodu? A nebo jste dokonce hráli(y) cosi jako pexeso s půvabnými botičkami jednoho z nejznámějších obuvníků? Já ano, a to mě dovedlo k převratné akci v dějinách mého psaní knih.
Moji čtenáři, či spíše čtenářky si sice založili(y) facebookovou skupinu, a dokonce rozjíždějí RPG hru na motivy Rafaelky, ale já v posledcních dnech řeším jiný problém. 
Přiznávám: V malém českém literárním rybníčku bych ráda byla občas světová. Když totiž v České republice píšu knižní sérii pro skupinu čtenářek rekrutujících se z přibližně deseti milionů obyvatel, mám podstatně omezenější možnosti, než kdybych v Británii či Spojených státech psala pro ty stovky milionů anglicky mluvících obyvatel. V těchto dnech přijde na pulty knihkupectví další díl série Rafaelova škola, a mě proto napadlo, že bych mohla proniknout do mobilních telefonů. Tedy ne já osobně, ale série Rafaelka. A byly bychom světové. 😉
Nejsem vývojář, avšak dobře si pamatuju staré české pořekadlo o tom, jak “Nouze naučila Dalibora housti.”, a tak mě napadlo se poohlédnout po internetu. Pídila jsem se po tom, jak by se dala vytvořit aplikace bez znalosti kódování. Brzy jsem našla stránky, kde si každý laik jako já může vytvořit zdarma aplikaci a dát ji k dispozici druhým ke stažení. A to jak aplikaci pro smartphony, tak i pro iPhony. Dokonce jsem našla takových stránek více, nakonec jsem dala přednost webu Appypie.com.
Několik dní jsem si s možnostmi, které mi tyto stránky nabízejí, hrála, naučila jsem se tvořit aplikace všeho druhu. Přitom jsem zjistila, co bych do své aplikace dát měla, co ne. I vzhled aplikace vznikal postupně. Až jsem nakonec skončila u krásné relaxační fialové barvy a svých oblíbených hortenzií. 
A co v aplikaci čtenáři najdou?
Mohou se přenést do mého blogu Rafaelka, dále do facebookové skupiny čtenářů nazvané Rafaelova škola. Pak také na mé webové stránky, na oficiální facebookovou stránku Rafaelovy školy, na Youtube, kde bude brzy další video k Rafaelce, na Twitter, kam často něco o Rafaelce přidávám.

A samozřejmě na konci aplikace najdou e-mailovou adresu, kdyby se rádi na něco zeptali ohledně Rafaelky.
Předpokládám, že si aplikaci Rafaelka zřejmě nebudete stahovat, ale možná se mrknete, jak taková věcička funguje, co nabízí, a možná zjistíte, že by se mohla hodit i pro vaše podnikání. Takže pokud máte zájem se podívat, o co jde, klidně se proklikněte TUDY na stránky Appypie, kde si můžete přímo na obrazovce počítače nebo noťasu zkusit simulaci mobilní aplikace Rafaelka. Není nutné si ji stahovat do mobilu. 
Budu ráda, v případě, že si také vytvoříte svou aplikace, kdybyste se též pochlubili(y) tady na Ženách s. r. o. Určitě dodáte inspiraci dalším. A možná mnohé z vás už aplikaci pro své podnikání máte, a třeba se rády pochlubíte. Opravdu se můžeme inspirovat navzájem.
A tady je ještě náhled jedné z částí aplikace, tedy na seznam posledních článků z blogu Rafaelka. 
 

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account