Kate Middleton, celým jménem Catherine Elizabeth Middleton je manželkou prince Williama, vévody z Cambridge, a po tomto sňatku získala titul Její královská výsost vévodkyně z Cambridge, hraběnka ze Strathearnu a baronka z Carrickfergusu Catherine Mountbatten-Windsor. Narodila se 9. ledna roku 1982 v hrabství Reading, Berkshire, v jižní Anglii. Je nejstarší dcerou Michaela Middletona, leteckého dispečera, a Carole, letušky. Má  mladší sesru Phillipu (říká se jí Pippa) a bratra Jamese.

Navštěvovala veřejnou školu Marlborough College. Hrála tenis, hokej, věnovala se atletice. Stejně jako princ William, Middleton studovala na University of St. Andrews ve skotské provincii Fife se zaměřením na historii umění. Jejími dalšími obory byly biologie a chemie. Na této škole se také s Williamem seznámila. Po ukončení  university pracovala na částečný úvazek v módním domě Jigsaw jako asistentka nákupčího. Kate se aktivně zajímala o dětskou módu – v rámci firmy Party Pieces vytvořila značku First Birthdays a přála si tomuto poslání se věnovat i v budoucnu.

Kate a William spolu chodili již od dob studií na univerzitě, v roce 2007 však ve švýcarském Zermattu se rozešli. Ale ještě toho samého roku se spekulovalo o obnovení jejich vztahu. V roce 2010 se v Keni zasnoubili. 29. dubna 2011 ve Westminsterském opatsví se uskutečnila svatba.

22. července 2013 se manželům narodil syn, George Alexander Louis, který obdržel jako rodilý člen královské rodiny a budoucí následník trůnu titul “princ” a přídomek “z Cambridge” podle titulu svých rodičů.

8. září 2014 oznámil Clarence House, že vévodkyně z Cambridge očekává druhého potomka. 2. května roku 2015 se dvojici narodilo druhé dítě. Přesně v 8:34 místího času přišla na svět holčička Charlotte Elizabeth Diana. V pořadí na trůn je čtvrtá.

Druhý syn se narodil 23. dubna 2018 a jmenuje se Louis Arthur Charles, princ z Cambridge.

Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account