„Jedna věc je číst o válce v novinách a zanášet dění do map pomocí špendlíků, vidět rozedranou zemi na vlastní oči je něco docela jiného.“

– 317-

 

Velmi kvalitně zpracované téma druhé světové války z pohledu tří žen, které přímo zasáhl koncentrační tábor Ravensbrück. První ženou byla americká herečka Caroline Ferridayová a velká bojovnice za práva evropských dětí a žen utlačovaných během války. Druhou hrdinkou je mladinká Kasia Kuzmericková, která byla ve zmiňovaném táboře uvězněna spolu se svou sestrou Zuzannou i matkou. Kasia se stala také tzv. pokusným králíkem – byla spolu s mnoha dalšími mladými zdravými ženami použita pro nehorázná zvěrstva. V zájmu říše byla znetvořena. Do vytvořených ran doktoři dívkám vkládali různé předměty jako rezavé hřebíky, třísky, střepy, štěrk, hlínu či bakteriální kultury proto, aby mohli stimulovat válečná traumatické zranění německých vojáků na frontě. Tento tábor rovněž proslul pro pokusy se sulfonamidovými injekcemi. Poslední „hrdinkou“ příběhu je Němka v tom pravém slova smyslu, oddaná vůdci i myšlence nacismu, lékařka Herta Oberhauserová.

Více k recenzi zde: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kralici-z-ravensbrucku-79770 
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2018 nakladatelstvím Vyšehrad. Celkem má 526 stran. Napsala Matha Hall Kelly. Z anglického originálu přeložila Tereza Marková Vlášková. ISBN 978-80-7429-982-7.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account