Václav Upír Krejčí se narodil 13. října 1955 v Rakovníku. Vystudoval Ježkovu konzervatoř, obor pantomima, výrazové divadlo.
Od roku 1979 působil v Mimtriu. Diváci ho znají z pořadů Ivana Mládka, Možná přijde i kouzelník, působil také v Černém divadle F. Kratochvíla, v Divadle F. R. Čecha, v GAGu Borise Hybnera, v Semaforu. S Petrem Urbanem založil Nadnárodní divadlo Rudyho Pivrnce.

Je nositelem hlavní ceny na festivalu pantomimy v Litvínově (1979), jako zpěvák získal s písní “Ošklivý ženský nejsou” na Děčínské kotvě cenu diváků.
Hrál na bicí v kapelách Brutus, Meditace, Modré Hvězdy.
Objevil se i ve filmu (Lev s bílou hřívou, S čerty nejsou žerty, Učitel tance, Bathory,…). Dva roky byl dramaturgem TV Nova, je autorem dvou divadelních her, fotografuje, píše a vydává knihy a hudební nosiče.
Coby Dýza Boys vystupuje společně s Petrem Urbanem, Standou Hložkem, Mojmírem Maděričem a Ivo Pešákem. Vymýšlí projekty pro firmy, kampaně pro politiky, je zakladatelem spolku Něžná brutální poezie. Jediné, co prý neumí, je malovat.
Je ženatý (manželka Zuzana), má dvě dcery (Klára, Kristiana).
Založil s Petrem Pivrncem Urbanem Nadnárodní divadlo Rudyho Pivrnce. Plánuje v Praze Ulici Legrace. Je zakladatel spolku Něžná brutální poezie. Dokáže prý napsat na jakékoliv téma jakoukoliv báseň či scénář ve verších, píše i básně na výrobky. Je autorem mnoha mott a parafrází. Jedná se opravdu o renesančního člověka nebo o klasickou celebritu, avšak zašlé slávy, která fušuje do všeho?


Kniha ŠŤASTNÉ HOROROVÉ MLÁDÍ psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí.

Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách… Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat… Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.
 
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account