Kličkuje mezi potřebami druhých a ignoruje vlastní. Zvládá několik úkolů najednou a hraje mnoho rolí každý den. Odsouvá své touhy na “až jednou” a potlačuje vlastní smysly.
Potřebovala by, aby měl den o několik hodin víc, k tomu čtyři ruce a dvojnásobnou efektivitu práce. Neví, jestli je máma nebo cvičitelka divé zvěře, sexuální život se jí smrsknul na pár čísel před spaním za měsíc a to ještě v tom lepším případě. Neví, kdy se zase začne cítit jako člověk, žena, samostatná bytost, protože na jejích bedrech sedí snad celý svět.
Pokouší se být efektivní, být sama sebou, být ženská, přitažlivá, dobrá máma, hospodyně i manželka, chce žít zdravě a přemýšlí o všech svých rozhodnutích tak, aby se rozhodla skutečně správně. Je aspirantkou na dokonalou ženu.
Zdá se vám to jako fikce?
V různé míře je to každodenní realita mnoha žen. Možná k nim patříte i vy. Také se pokoušíte všechno udělat správně, nic nezanedbat, být skvělá máma, mít úžasné děti, spokojeného partnera, uklizenou domácnost, úspěšnou práci. Možná všechno najednou a třeba se to mění v průběhu času, ale podstata zůstává. Cítíte, že potřebujete odvádět skvělou práci, abyste si mohla vážit sama sebe.
Má to ale zásadní háček. Co to vůbec znamená odvádět skvělou práci? Být úspěšná žena, partnerka, matka či třeba podnikatelka?
Každý den na vás skáče odkaz na několik článků o tom, jak byste měla žít a jak byste se měla rozhodovat. Každý den děláte zásadní rozhodnutí a můžete jen doufat, že jsou správná, protože nemáte čas si ke všemu hledat neprůstřelné informace.
Někdy vás přepadne zvědavost a začtete se do článku s návodem na úspěch a štěstí. Může se to týkat zdraví, výchovy, vzhledu, partnerského života, vaší profese…. Přečtete si, jak to dělat “správně” a zjistíte, že to tak neděláte. Co teď? Všechno překopat a vydat se jinou cestou? Třeba jste to párkrát zkusila a dostala se do ještě většího chaosu. Tak jste se zase vrátila zpátky k tomu, co znáte a potichu si vyčítáte, že jste to vzdala. Život se nemění, ale sebekritika narůstá.
Celé to naráží na jedno skutečně nefunkční přesvědčení
Musím všechno dělat správně, abych byla dost dobrá a zasloužila si lásku a uznání.
Tohle přesvědčení stojí za vaší nejistotou i za tím chaosem, který způsobuje spousta protichůdných informací a zkušeností druhých. Stojí dokonce i za tím, že změnu nedotáhnete do konce.
Zdá se to jako blbost? Že by to bylo moc jednoduché? Ano, ukázala jsem vám pouze podstatu. Celou tu omáčku traumat, výchovy, společenských tlaků a dalších nefunkčních přesvědčení vám ráda řeknu také, ale to by bylo na knížku, takže napište a pojďme na dobrý čaj, to bude rychlejší 
V tomhle článku vám chci říct, že neprožíváte nic ojedinělého a nic, co by nemělo pojmenovatelné příčiny i řešení. Základem je pochopit souvislosti. Zjistit, jak to uvnitř vás funguje, protože pak můžete porovnávat s tím, co nabízí různé cesty osobního rozvoje a rozhodnout se, která je pro vás ta správná. Každá žena je totiž jedinečná a jedno řešení pro všechny neexistuje.
Přijměte pozvání do skupiny Ženský tanec a sebevědomá ženskost pro každý den a třeba tu Vaši jedinečnou cestu společně objevíme o to rychleji.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account