Prázdniny, dovolená, cestování… Léto by snad ani nemohlo být v poklidu doma. Venku je hezky a láká nás to vystrčit paty a jet se podívat minimálně někam k rybníku.
Nevím, jak vy, ale já jsem si už jako malá holka brala na každou takovou dovolenou (anebo na tábor) knížku. Protože lenošení a příjemné nic nedělání úplně vybízí k tomu, aby se člověk přenesl do jiného světa, trošku se zasnil…
Knížky mají tu moc, že vás do jiného světa přenesou, příběh vás pohltí a vy se rázem ocitnete o několik století dál, anebo aspoň o pár set kilometrů. 🙂
Mám knížky moc ráda, hezky voní a mají své kouzlo a duši.
Mám pro vás tipy na 5 knih, které by vám mohly zpříjemnit dovolenou. Každá z nich vás zavede do jiných světů… některá myšlenkami, jiná vás motivačně naladí třeba na novou, podnikatelskou vlnu. A možná v nich inspirativně najdete něco nového.
1. Alchymista – Paulo Coelho
Pro mě nejúžasnější knížka. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé, když přemýšlím, jakou knížku si vezmu s sebou na dovolenou, alchymista je prostě jasná volba.
Knížka, která vás vtáhne do děje natolik, že nebudete chtít přestat číst. Při putování za pokladem zjistíte, že život vám může přinést různá překvapení. Najdete v ní moudra a zamyšlení. Je to pohádkový příběh o životě a hledání a o tom, že když si něco přejete, celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit.
2. Podnikání z pláže – Stanislava Mrázková
Představte si, že ráno vstanete, nasnídáte se v kruhu svých nejbližších a společně si naplánujete, co budete celý den dělat. Zajdete si na trh koupit ryby a ovoce, potom půjdete na pláž, odpoledne na skútru procestujete kus ostrova…
Knížka od Stáni je životní příběh jedné unavené a vystresované matky dvou dětí, která se rozhodla všechno změnit a žít život, ze kterého si nemusí brát dovolenou. A tuto svoji zkušenost spolu s cestou na tu vaši vysněnou pláž, Stáňa ukazuje ve své knížce.
Mě osobně knížka oslovila natolik, že jsem ji četla už asi 5x a pokaždé se k ní ráda vracím. Nacházím zde novou inspiraci a motivaci 🙂  Stáninu knížku si můžete koupit tady >>>
3. Bohatý táta, chudý táta – Robert Kyiosaki
Mám ráda příběhy. A příběhy, které vám dají ponaučení a donutí vás se zamyslet nad vaším životem, obzvlášť. Autor knížky, Robert Kyiosaki měl dva táty. Jednoho vzdělaného, vysokoškolského profesora, který se striktně držel životních rad mít dobré vzdělání a najít si tak dobře placenou práci a moc nevystrkovat „růžky“. A druhého tátu, který sice nebyl tak vzdělaný, ale byl jedním z nejváženějších a bohatých obchodníků v okolí.
Mít možnost učit se od obou a vzít si z jejich zkušeností a dovedností to nejlepší pro sebe a svůj život, začít myslet jinak a žít bohatý a naplněný život.
Poutavý a čtivý příběh jednoho chlapce, který se nenechal odradit a šel si za svým snem. Knížka určitě stojí za to, abyste si ji přibalili na cesty.
4. 17 tváří ženy – Alice Kirš
Příjemná knížka pro ženy, o životních rolích a lekcích, o naplnění a putování. Alice v knížce otevírá své nitro a ukazuje, co ji směrovalo k životu, který žije teď. Knížka pro vás může být zajímavou inspirací, že lze pohlížet na svůj život i jinak.
V knížce naleznete dokonce i pár cvičení pro své sebezdokonalení. Je příjemně laděná, pohodová a určitě se vám bude hezky číst. Knihu od Alice si můžete pořídit tady >>
5. Návod na ženy – Dana-Sofie Šlancarová a Erik Hutter
Už jsme si zvykli, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše J Často se navzájem nechápeme, nerozumíme si, nemluvíme spolu. A víte, že to tak být nemusí?
Není to jen o tom, mluvit spolu. Ale představte si, že by vám někdo dal do ruky návod na ženu. Takový manuál, kdy co dělat můžete a kdy je lepší jít stranou, protože to nebude mít řešení.
Návod na ženy je knížka, která hezky vysvětluje cykly, ve kterých se žena během měsíce nachází. V těchto cyklech, pokud si je žena uvědomí, jsou značné rozdíly a v každém cyklu je vhodné věnovat se právě něčemu.
Pokud chcete porozumět sama sobě o něco lépe, anebo dát příručku vašemu muži a ještě se u toho pobavit, doporučuji si vzít Návod na ženy s sebou k vodě! 🙂 Knížku zakoupíte zde >>
6. Sama sobě šéfem – Alexandra John
Nejen oddechové čtení, ale i troška motivace vás u vody příjemně navnadí. Během lenošení totiž můžete krásně snít o své budoucnosti. Rozčilujete se v práci? Štve vás věčně nabručený šéf nebo upovídaná kolegyně? Zkuste začít samy podnikat! Knížka od Alexandry je psána pro ženy, srozumitelnou a hezky čtivou formou.
V knížce se dozvíte, proč je dobré začít podnikat teď a na co si dát v začátku podnikání pozor. Taky zjistíte, že podnikání nemusí být strašák a zvládne to hravě každá z nás. Díky Alexandře se dozvíte, jak na to.
Knížku můžete sehnat v dobrých knihkupectvích, anebo třeba tady>>>
7. Pohádky skřítka Penízka – Iva Jančíková
Přibalit s sebou do kufru pohádky pro děti jednoznačně doporučuji! Uvidíte, jakou radost celé rodině způsobí. Navíc Iva Jančíková nenapsala jen tak obyčejné pohádky! Její knížka o skřítkovi Penízkovi ukazuje dětem v podobě poutavých příběhů svět peněz a běžných starostí.
Děti se dozví, jak vypadají peníze, proč je dobré s nimi umět hospodařit a neutrácet za zbytečnosti. Také zjistí, že dluhy jsou špatný pán a jak se ve světě peněz orientovat. A to všechno s pomocí krásných pohádkových příběhů.
Knížka je zatím v elektronické podobě, ale jde do papírového tisku. Tento můžete podpořit zakoupením knížky TADY>>>
Navíc mám pro vás bonus. Pokud si knížku zakoupíte a Ivě napíšete email s heslem “nezávislá žena”, dostanete od Ivy navíc pohádky jako MP3. Takže si je děti můžou poslouchat před spaním a vy se můžete třeba s partnerem procházet při měsíčku 🙂
Přeji příjemné čtení a krásnou dovolenou 🙂
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account