Ale i pro ty, které svou odvahu zatím sbírají.
Pro všechny holky, které se nebojí svých snů.
 
Kluci, pokud to teď čtete, tak nepřestávejte! V článku sice mluvím k holkám, ale třeba máte ve svém okolí tu, která by si tohle měla přečíst. Kterou byste měli podpořit. A možná to osloví i vás samotné. 🙂

Tahle myšlenka přišla znenadání.
Už nevím, jestli to bylo ráno a nebo večer, ale ten okamžik si pamatuji velmi silně.
Stála jsem v pokoji a dívala se na velkou nástěnnou mapu světa. Na označená místa, která jsem už navštívila. Mnohem víc pozornosti jsem ale věnovala zemím, které jsem ještě vidět nestihla. A že jich je hodně!

Vzpomněla jsem si na svůj dětský sen procestovat celý svět. V duchu jsem si povzdechla: „Je škoda, že se mi to asi nikdy nesplní.“ Na mysl mi přišla spousta výmluv a důvodů, proč to nepůjde. Měla bych se prostě asi smířit s tím, že tohle neklapne.
Důležité uvědomění pak přišlo jako blesk z čistého nebe.
Není ještě příliš brzy na to, abych své sny odepsala?
Jaký je rozdíl mezi mnou a těmi, co už to dokázali?

Celý život věřím, že všechno jde, když se chce. Do cesty nám přichází příležitosti, které nás postupně dovedou k cíli. Někdy ani nemusíme znát všechny podrobnosti a mít naplánovaný každý krok. Stačí věřit v to, čeho chceme dosáhnout.
Nejednou se mi potvrdilo, že když jdu svému snu naproti, vždycky se to nějak „samo“ uskuteční.

Jedno je ale naprosto jasné. Když svému snu zavřeme dveře, NIKDY se nesplní.
V tu chvíli jsem se rozhodla, že nebudu podléhat pohodlí zajetých kolejí a dám svému snu příležitost. Nevím jak to udělám, ale život už to nějak vyřeší za mě. S tím si hlavu nebudu lámat. 🙂
Možná to máte podobně.
V hlavě nějaký velký sen, který jste málem odpískaly. Možná se bojíte si připustit, že je to reálné. Možná stále jen čekáte a váháte. Nikdy nebude lepší čas srovnat si to v hlavě, než je teď. Vědomě se rozhodněte jít si za svým snem a věci se dají do pohybu. A nemusí se to týkat jen cestování. Ten princip je všude stejný.
Nezavírejte svému snu dveře!

Celé dopoledne se mi ta myšlenka honila hlavou. Procestuju celý svět. Jo, prostě to udělám!
A tenhle plán jsem si pro sebe pojmenovala Anna kolem světa. A taky jsem rovnou popustila uzdu kreativitě a fantazii, abych už nikdy nezapomněla, co jsem si slíbila.
Na plecháčky Kolem světa můžete kouknout TADY.

Přeji vám hodně vytrvalosti a odvahy, v cestě za vaším snem.
Ať hranice, na které narazíte, nechají otevřenou cestu vašim snům.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account