Mně to přijde hrozně zprofanované, když se řekne, že je potřeba na něčem dělat už navždy. Lidé se toho hrozně leknou a mají okamžitě v sobě osten pochyností, jestli toho jsou schopní a jestli to dokážou. Příklady:

    Osobní rozvoj nikdy nekončí, je to neustálá práce na Vás samotných.
    Technologie se stále zdokonalují, jestli chcete držet krok, je potřeba se neustále vzdělávat.
    Jestli chcete zhubnout, tak nesmíte už NIKDY polevit ve svém životním režimu.
    Jestli chcete, abyste měli krásnou pleť, Vaši denní péči MUSÍTE provádět poctivě každý den.
    Jestli chceš být v práci úspěšný, tak NESMÍŠ NIKDY polevit ve svém úsilí…

 
Já se nedivím, že lidé selhávají, když slyší nebo čtou něco takového. Mají pocit, že se budou muset každý další den přemáhat a to na celý život. Nebojte se!!! To je totiž jen půlka pravdy v tom, jak to ve skutečnosti je. Proto si na to dnes posvítíme a Vy uklidníte sami v sobě strach, že to nikdy nedokážete, protože nebudete schopní něco dělat pořád a pořád dokola a pořád a pořád sbírat síly a vůli na to, abyste to dělali a tak dokázali.
 

21 dní k úspěchu
Zlaté pravidlo, které zná každý, kdo někdy bojoval s nějakou závislostí a nebo každý, kdo si třeba jen chtěl přestat kousat nehty a nebo jakýkoliv doktor psychologie. Já Vám pořád říkám, že svůj mozek můžete naprogramovat úplně na cokoliv a tím pádem i na nové návyky. A když si tedy zvyknete něco dělat pravidelně, za 21 dní (minimálně, klidně si ale dejte 28, ať máte jistotu) poctivého, pravidelného provádění (s důrazem na to poctivého) Vám tento zvyk vejde do krve. No a co se stane logicky po tom, když Vám něco vejde do krve?
 
Jednoduše už nebudete muset vynakládat úsilí na to, abyste to prováděli! Budete to dělat automaticky, jako čištění zubů. A díky těmto jednoduchým počtům, můžete změnit svůj život zcela za pouhých 21 dnů!! Takže ne přemáhání na celý život, ale přemáhání na 3 týdny!!! To už nezní tak děsivě, ne?? 🙂
 

Když to nepřejde do zvyku
To se samozřejmě může stát a to velmi snadno. Přesto i na to existuje odpověď a pomoc.
Proto je například tolik neustálých dietářů. Vy jen vězte, že když to nejde, tak jste si vybrali něco, co Vám nevyhovuje. To, že něco vyhovuje jednomu, neznamená, že to bude vyhovovat i Vám. Stejně tak jste si možná ukousli velké sousto. Někdy je potřeba místo toho, abyste si na druhý den naplánovali svůj ideální, šibeniční, denní program, který budete chtít dodržovat jednou a provždy, prostě jen svůj plán rozkouskovat a změnit ve svém životě jen pár maličkostí a až si zvyknete dělat ty, tak přejít na větší kusy, které Vám díky tomu půjdou snadněji. Důležité je jen jedno:

„Jestli to, co chcete, DOOPRAVDY chcete, tak to dokážete.“

 

Selžu a končím

Selhání nevadí, už to konečně přjměte!!! 🙂 Jde o to naskočit zpátky na koně (jak se říká) a ze svých chyb se poučit. Proč to nevyšlo? Co Vám v tom zabránilo? Pořád a pořád selháváte? Tak si jednodušte odpovězte na otázku, proč to pořád chcete, když to není pro Vás? Jste asi úplně jiní, než byste chtěli být? Nechcete se raději sami poznat a pak až si dávat svoje cíle? Bude to lepší. Protože často toužíme po věcech nebo zážitcích a nebo osobních vlastnostech jen proto, v jakém okolí žijeme nebo se pohybujeme.
 

A chci to vůbec?

Proto tolik lidí má neúspěch s hubnutím. Oni ve skutečnosti hubení být nechtějí. Jim jejich stav vyhovuje, ale když všude vidí ty štíhliny, tak dojdou k názoru, že je s nimi něco špatně…
Doma Vám říkají, že máte navíc, a že byste se měli víc snažit v práci, aby Vás povýšili, protože na to máte? Tak se začnete snažit o povýšení, dřete jako kůň, dokud se na to nevybodnete, protože Vám bylo celou tu dobu dobře tam, kde jste byli…
Dává Vám to smysl? Když budete přesně vědět, kam jdete a proč to chcete, a že to, co chcete, chcete jen kvůli sobě, pak nebude mít problém vydržet 21 dní, abyste si udělali nový návyk. A nový návyk si vytvoříte hravě, protože bude přirozené, že Vám to přejde do krve. Protože je to přesně pro Vás. 🙂 Jde jen a jen o hledání vlastní cesty. Nebojte se už nikdy ničeho, co by se muselo dělat až do konce Vašeho života, nebudete se muset přemáhat tak dlouho. Brzy to bude Vaše nové já! Brzy to bude snadné jako facka. 🙂

„Ne navždy, ale na 21 dní!“

 
Nevíte, jak si dát svůj cíl? Pak si stáhněte můj e-book zdarma Jen správný cíl je Start a nebo se k němu vraťte. Nevíte, co je pro Vás nejlepší? Tak si pořiďte mou eletronickou knihu Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Vaše sny jsou nadosah!
 
A další články pro Vás, nechcte se inspirovat a motivovat. 🙂
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account