Jste znudění, otrávení, máte spoustu úkolů před sebou ale místo toho zabíjíte čas hloupostmi?Motivace je hnací síla našeho života. Potřebujeme ji každý den, abychom efektivně pracovali, učili se a dělali věci v pocitem, že mají smysl. Občas ale každého z nás přepadne nálada, kdy se nám absolutně do ničeho nechce, jsme vyčerpaní po fyzické i psychické stránce a potřebujeme něco, co by nás „nakoplo“. A právě proto je skvělé vést si motivační deník.

Psaní deníku se používá jako terapeutická metoda. Občas je mnohem jednodušší hodit svoje myšlenky na papír, než se jimi pořád zaobírat jen v naší hlavě. Někdy, když si svoje problémy a starosti sepíšete a vidíte je před sebou, najednou si uvědomíte, že nejsou tak beznadějné a tragické, jak jste si původně mysleli. A hlavně že si spoustu z nich vlastně vytváříme sami. 
Já mám momentálně deníky dva. Jeden na „dlouhodobou motivaci“ (ten, který vidíte na fotkách) a zvlášť deník, do kterého si píšu párkrát týdně, co se stalo, svoje pocity, zážitky a každý den taky jídelníček a dobu cvičení. Dneska bych se ale zaměřila na motivační deník. Co si do motivačního deníku psát a jak vůbec začít?

ZAČÍNÁME

První krok je samotný deník. Pořiďte si takový, který se vám sám o sobě bude líbit, budete ho rádi nosit u sebe a rádi si ho budete dál dotvářet. V běžném papírnictví většinou moc výběr nemají a nikdy jsem tam nenašla opravdu takový, který by mě nadchl. Takový jsem objevila až v Tigeru (za cca 90Kč). 
Další na řadě jsou obrázky, fixy a lepící pásky. Spoustu inspirace můžete najít na pinterestu, já odtud čerpám celkově nápady na jednotlivé „kategorie“ v deníku, stahuji odsud fotky a hledám tu i citáty a další věci …
INSPIRACE

No a co tedy do deníku vlastně psát? Pro inspiraci uvedu několik stránek, které můžete do svého deníku přidat ????
ZDRAVÍ

  Cíl & důvody – proč chcete cvičit a jíst zdravě? Kam to chcete „dotáhnout“? Co vás k dosažení vašeho cíle inspiruje? Jaké jsou vaše důvody? Možná proto, že chcete být méně nemocní, mít víc energie, zvýšit si sebevědomí, dokázat sami sobě, že na to máte …. ?
  Zdravější alternativy – honí vás občas mlsná, ale nechcete svůj zdravý životní styl narušit? Sepište si (opět hledejte inspiraci třeba na pinterestu) tipy na zdravé svačinky a sladkosti, možnosti nahrazení nezdravých potravin zdravějšími … 
  Vitamíny, kalorie … – počítáte kalorie, hlídáte si makra nebo chcete jen zvýšit příjem některých vitamínů a minerálů? Napište si přehled potravin, které je obsahují, množství makroživin, které chcete ve svém jídelníčku přijmout apod.
  Úspěchy – vyhraďte si stránku na své pokroky, nejen změnu váhy, ale i každý malý krok dopředu, který uděláte. Třeba to, že jste několik dní vydrželi bez sladkostí, že jste dokončili workout, který vám vždycky přišel nepředstavitelně těžký, že jste uběhli víc kilometrů než při minulém běhu …

KONÍČKY

  Jóga – vaše motivace k józe, pozice, které byste se chtěli do budoucna naučit …
  Knihy – sepište si seznam, knih, které jste přečetli / byste chtěli přečíst
  Cestování – jaká místa chcete navštívit? Kde všude už jste byli? Vyrobte si mapu s místy, která jste navštívili, přidávejte fotky z cest, pište si vaše cestovatelské cíle …
  Hudba – jaké písničky vám vždycky zvednou náladu, s jakými písničkami se vám vybaví tisíce vzpomínek na určitá místa, lidi nebo konkrétní zážitky? Poznačte si je to deníku!
ŽIVOTNÍ MOTIVACE

  Cíle – jaké jsou vaše nejdůležitější životní cíle a krátkodobé – roční/měsíční/týdenní cíle? Proč jich chcete dosáhnout? Pokud vašemu snu dáte důvod a datum, stává se z něj cíl a toho se hned lépe dosahuje
  Zážitky – když máte pocit, že váš život stojí za nic, je super připomenout si věci, které ve vašem životě byly fajn. Ať už jsou to vzpomínky na cestování, zážitky s kamarády a rodinou, dosažené úspěchy …. Vždycky při čtení svého seznamu si uvědomím, že už jsem vlastně v životě zažila spoustu úžasných věcí.
  Deník vděčnosti – za co jste ve svém životě vděční? Je snadné pořád si na něco stěžovat a hledat věci, které nám nevyhovují. Ale za co jsme opravdu rádi, za co bychom chtěli vesmíru poděkovat? Za rodinu a kamarády, kteří nás podporují, za to, že se každé ráno probouzíme živí, zdraví a připravení na nové dobrodružství … ?
  Věci, které vám dělají radost – napište si seznam i těch nejmenších drobností, které vám dokážou zvednout náladu a přinutí vás se usmát. Vstávání při východu slunce, sklenička vína s kamarády v oblíbené kavárně, procházky v přírodě, sledování starých českých filmů, radost domácích mazlíčků, když se vrátíte domů, ten super pocit, když po dlouhém dni odhodíte boty, těsné džíny, podprsenku a užíváte si té úžasné svobody …
  I já můžu změnit svět – součástí mého deníčku je také motivace k veganství a vůbec k etickému životnímu stylu. Chcete taky přispět k něčemu pozitivnímu pro celý svět? Ať už je to omezení živočišných výrobků, to, že místo jízdy autem budete víc chodit pěšky nebo nebudete používat tolik igelitek … do deníčku můžete sepsat svoji motivaci k těmto věcem ????
  Návyky – jaké věci byste se chtěli naučit pravidelně dělat? Cvičit? Chodit víc do přírody? Víc číst? Učit se hrát na hudební nástroj, učit se nový jazyk … ? Udělejte si svou tabulku návyků, do které si zaznačíte každý den, kdy se vám návyk povedlo dodržet  Všichni máme život ve vlastních rukách. Můžeme dosáhnout čehokoliv, o čem sníme, i když to třeba ze začátku vypadá nemožně.
   Každý den máme možnost začít nanovo, smysluplně naplnit náš den tak, abychom šli večer spát s pocitem, že jsme se o malý krůček posunuli dál k našemu snu. zdroj

Co Vám nejvíce pomáhá dát každému dni systém, pořádek a pravidla?

 • VYUŽIJTE 20% SLEVU na celou konzultaci v době karantény!
 •  Jak EFT terapie pomohla jiným lidem najdete zde: REFERENCE

  Přihlaste se na stránku FB  – Kouč Marie Kostelecká

  Napište mi – ko*********@ce*****.cz
  NIKDY NENÍ POZDĚ NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT = RADOST ZNOVU ŽÍT !
  Udělejte něco pro sebe, máte nějaké dotazy – napište mi TEĎ hned !!! 
  Nabo ještě šijete roušky?
  „Krásný každý den” Váš kouč Marie Kostelecká
  www.mariekostelecka.cz
  „Inspiruji lidi ke změnám, které vedou k radostnějšímu,spokojenějšímu a šťastnějšímu životu.“
  Další články: https://www.zenysro.cz/marie-kostelecka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account