Sebevědomí a úspěch: Proč jsou nerozluční parťáci a jak je získat

Dva parťáci ruku v ruce

Jdou spolu, jsou na sobě závislí, navzájem se podporují, jsou to opravdoví partneři ve zbrani, jak se říká. Proto patří sebevědomí mezi jeden z nejčastějších bloků, které máme, chceme-li být úspěšní. A je to díky tomu další věc, která jen potvrzuje, že jestli něčeho chceme dosáhnout a je úplně jedno čeho, musíme začít u sebe.
Připravuji pro Vás celý seriál o blocích, které nás brzdí. Počtete si pravidelně o 10 nejčastějších zábranách, které brzdí Vaši cestu za štěstím. Věřím, že Vám tohle čtení především otevře cestu k Vám samotným, abyste se do toho už konečně mohli opřít a začali si tak plnit svoje přání.

Jak můžete tyto parťáky získat?
Hodně lidí se mylně domnívá, že když přijde úspěch, tak přijde také sebevědomí. Bohužel je musím zklamat. Má to být přesně naopak a když není, tak se často nedostaví pokorné sebevědomí, ale arogance. A jelikož tyto úspěchy nejsou vystavěny na vlastních, pevných základech, bývají vrtkavé a to přece nechceme.

Sebevědomí je naopak to, když víte kdo jste, proč na sebe můžete být hrdí a přesně víte, na jakých vlastnostech stojí Vaše já, Vaše síla. Když potom dosáhnete úspěchu, žádný přezíravý přístup se nedostaví, protože pokorně víte, na čem jste svůj úspěch vybudovali a co Vás to stálo a jste za to vděční. Nehledě na to, že když dodržíte postup napřed sebevědomí a pak úspěch, Váš úspěch bude trvalý. Nebude se jednat o žádný výplod náhody a vrtkavé štěstěny, ale o cíle, kterých jste dosáhli na pevných pilířích Vaší osobnosti.

Jak získat sebevědomí?
Získat sebevědomí není tak těžké, jak se může zdát. Je to pouze o tom, že sami víte kdo jste, jaké jsou Vaše silné stránky a co se Vám již povedlo. A nebuďte při odpovědích vágní a negativní, takže zapomeňte na odpovědi typu:

„Nevím kdo jsem. Žádné silné stránky nemám. Nic se mi nepovedlo.“

Přestaňte zobecňovat a dívat se na to černě nebo hůř – nijak. Stačí o tom popřemýšlet. Zaměřit se na to!
To je fáze konání, o které píši ve své knize. To je něco, co by měl znát každý z nás. Jak můžeme vědět kam směřujeme, když nevíme, kdo vlastně jsme? Jak na sebevědomí také v článku Už jste si zkoušeli položit tu nejtěžší otázku na světě?.

Správné otázky
Určitě si sami v sobě budete muset odpovědět na více otázek, než jen na ty, které jsem položila výše. Třeba:

„Brzdí mě má minulost? Je někdo, komu potřebuji odpustit, abych se mohl pohnout dál? Je něco, co mám odpustit sám sobě? Co jsem vždy chtěl dělat, ale nikdy jsem to nezkusil? Proč jsem to nezkusil? Proč dám přednost nic nedělání před splněnými sny? Co mi ještě brání? Kdo mi ještě brání? Jak mohou dále rozvíjet svoje dovednosti? Co ještě nevím a chci vědět? O čem potřebuji více informací, abych lépe porozuměl?…“

Tohle je přesný příklad toho, jak otočit od „nevím“ a „nemůžu“ a „neumím“ k vím, mohu a dokážu. 🙂
Jak se Vám to líbí? 🙂 Vážně Vám přijde, že je toho až tolik, co se musí udělat? Nebo už se dostavil ten „aha moment“, který Vám osvětlí celou situaci a celý princip? Protože to je to, o co se spolu snažíme. 🙂 Jak přijde Váš den, myšlenka nebo osvícení, uděláte mílový pokrok a už nikdy to nebude jako dřív. A až se ten pocit dostaví, budete to vědět na 100%!!! 🙂 Jak to? Prostě budete! Vaše duše, Vaše smysly budou křičet z plných plic, že tohle je ta správná cesta, že jste na to kápli, že jste to pochopili, že to přišlo, že teď už dokážete všechno!!!! 🙂
Zamilujte si ten pocit už teď, než ho sami v sobě najdete! Věřte mi, že každý den, když zvedám svou páku na štěstí, tak už pod ní dávno nemám šťastnou vzpomínku, už mám pod ní tento pocit, kdy mi došlo, že dnes už mám své sebevědomí, vím co a kdy a proč to dělám, a že to je správné! A jsem tu proto, abych ho předala co nejvíce dál! Je to něco, co je jako letní den, který je zalitý sluncem, a ve kterém máte úplně všechno! Vše, co si přejete! Co by v tom Vašem dnu bylo?
Myslete na to už teď! 🙂

Poslední otázka
Je to skvělý? Věřím, že ano! Že jste naplněni touhou překonat jakoukoliv překážku a jít do boje za svoje sny!!! 🙂
A když ten pocit nepřichází?? Co potom? Zjistila jsem v nedávné době, že je hodně lidí, kteří si přejí splnit si své sny, ale ten pocit naplnění, o kterém píši výše se nedostává. A pak mi to došlo!!! Je třeba si odpovědět ještě na jednu otázku:

„Jste ochotni obětovat svoje pohodlí za práci na svých snech?“

Buďte sami k sobě upřímní!!! Je to to jediné, co pro sebe musíte udělat. Odpovězte si na rovinu. Proč? Protože je hodně lidí, kteří mají svá přání, ale nejsou ochotni obětovat hospodu s kamarády, Ordinaci na Nově, nákupy věcí… Když si odpovíte, že nejste ochotni obětovat svoje pohodlí, není to špatně. Jen to musíte sami v sobě přijmout. Ono se uleví i Vám! Proč? Protože najednou budete více spokojeni s Vaším životem. Zjistíte, že Vám vlastně vyhovuje stav, kdy to teď je, tak jak to je. A to je přece také super! Uleví se Vám, že se nebudete honit za něčím, co pro Vás stejně nemá takovou váhu, aby Vás to donutilo z této komfortní zóny vystoupit.

Opravdu to není špatně. Jen je třeba se s tím smířit. Budete si více vážit toho, co už máte, budete vděčnější. Stejně Vaše sny neměly dostatek sil na to, aby Vás vyhecovaly k výkonům. Třeba ještě musíte počkat na sen, který Vás doopravdy naplní a pozvedne. Třeba přijde, třeba ne. Teď buďte šťastní za život, jaký máte, protože Vy vlastně jste spokojení už teď. 🙂 A ten kdo dosáhne spokojenosti, je úspěšný. Protože dělá, co ho baví a všechno je prima. 🙂
A ti ostatní z Vás, kteří jste naplněni svým snem, svým cílem a jste plní adrenalinu a vzrušení z pocitu, o kterém jsem psala výše, tak my se ještě uvidíme! :-)Pracujete na svém sebevědomí a pokládejte si otázky, na které budete hledat odpovědi. Budete stoupat už jen výš! A to i kdyby přišly bouře, pořád budete lepší a lepší a silnější a silnější! 🙂

Proto je důležité zjistit vše o sobě, najít své sebevědomí, být si jistí, že chcete obětovat svoje pohodlí a pak už Vás nic nezastaví! Den za dnem, týden za týdnem, rok za rokem vzhůru na vlastní výsluní, na Váš vrchol! 🙂

Těším se s Vámi na Vaše příběhy a ještě tento týden se můžete těšit na super akci na moje knihy, bude fakt super! 🙂 1+1 zdarma! 🙂 A na neuvěřitelný příběh paní, které daly moje knihy takový impuls, že si za měsíc splnila 3 velká přání a to na vzdory vzdálenosti a věku! Je neuvěřitelná a já se nemůžu dočkat, až si tento opravdový příběh přečtete a uvidíte, že hranice možností neexistují! Však věk je jenom číslo! 🙂
Vaše Lenka

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account