Efektivní učení během zkouškového: Osobní zkušenosti a rady

Jestli čekáte nějaký zaručený způsob, jak se z toho nezbláznit, tak nic světobornýho nečekejte. Já osobně mám zkouškové hotové. Vlastně ne, ještě čekám na výsledek jednoho testu, který se opravuje skoro dva týdny. Buď všichni tak škrábem a naši drazí učitelé to nemohou přečíst nebo to asi omylem odvezli do sběru, aby bylo víc peněz na cesty do Thajska. Né, já jen legráckuju. Každopádně momentálně si užívám volno, kde mám naplánované psaní bakalářky. Ale to už plánuju od května. No neva. Snad to někdo máte podobně.
Každopádně na Vás učící moc myslím. A abyste si nezavařili mozky, udělejte si chvíli na můj dnešní spontánní článek o zkouškovém.
Jak jsem si s tím poradila já a třeba Vám to příště také pomůže… 

Začíná to v hlavě, asi tak jako se to píše všude. Tohle je si třeba uvědomit. Mně to občas trvá no, bloncka.
Na vlastní kůži jsem si vyzkoušela, jak na jídlo a pitný režim reaguje naše psychika, nálada, tělo obecně. Takže si každý najděte svůj styl, který Vám vyhovuje a držte se ho. Mně osobně vyhovuje – strava 5x denně, klasicky zeleninka, ovoce a sem tam nějaká čokoška (pst, kradu je Mároj ze spíže). Já frčim teď bez lepku a mléčných výrobků a furt nemůžu uvěřit tomu, že tý energie je víc než dříve.
Pohyb, rozcvička, rozcvička a pohyb. Stopadesátkrát se dočtete, jak je pohyb důležitej. Ále, když si nebudete říkat, že MUSÍTE, ale že chcete, že to děláte pro sebe a své zdraví, půjdete ještě rádi, abyste si vyčistili hlavu od těch všemožných nesmyslů, který je potřeba umět na zkoušky.

Přestaňte se rozčilovat nebo brečet kvůli tomu, že se musíte učit, co Vás vůbec, ale vůbec nebere.
A jakmile Vás to vůbec nebere, co se stane? Začnete prokrastinovat, žejo. Odkládat ty nepříjemný věci. Někdy se mi stane, že pak odkládám úplně všechno, protože jsem znechucená.
Začněte si říkat, že tu zkoušku dáte, že díky tomu budete zase o krok blíž k cíli, vypadnout ze školy J nebo pokračovat dál, to už je na každém, kam ho nohy, srdce nebo spíš mozek zavedou.
Mějte nějakýho hecaře, jako já měla Kačku, která mě vyhecovala se naučit hned, že to aspoň budeme mít za sebou -> pak zažijete tak pěknej pocit, jakože vy už máte hotovo a pohodu a ostatní se učej. Horší je to přesně v tu chvíli, když chcete někam jet na dovolenou nebo někam vyrazit a nemáte s kym, protože všichni se učej

A co mi pomohlo nejvíc? Vytvořila jsem si BUZER lístek. Ten se mi postaral o to, abych si vytvořila návyky. A to mě nějakým způsobem namotivovalo, že jsem měla chuť se do učení pustit co nejdřív.
Kecám, bylo to jak na horský dráze. Samozřejmě, že jsem měla chvíle, kdy se mi FÁÁÁKT nechtělo a všechno bylo zajímavější než učení. ALE, přihodil se mi jeden super pocit, že když jsem četla jeden článek, tak jsem krásně rozuměla těm marketingovým slovům. BOMBA. V tu chvíli mi to tak dalo smysl se to učit.
Špatně se soustředíte? Po 22 letech jsem zjistila, že když si pustím relaxační hudbu, tak kolem mě můžou chodit lidi, být puštěná televize a já se nějakým zázračným způsobem dokážu soustředit.
 Materiály tiskněte, jinak to bude asi takhle: Učení, Facebook, učení, tahle stránka, ještě tenhle článek a tohle video, učení a Facebook. Takže uděláte prd!

Taky si dejte voraz, je potřeba!
 A abych nezapomněla, sex je taky důležitej. Tak na nic nečekejte. 

Tak učení zdar!
Bakulka

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account