Zkoušet něčí trpělivost a jeho hranice, až kam může zajít, dělají obvykle děti. Vytyčují si tak mantinely pro své chování a učí se, jaká je na danou akci příslušná reakce. U dospělého člověka by se toto chování objevovat nemělo, přesto se objevuje. Málo, ale ano.
 
 
 
Lidé nechápou, že hranici trpělivosti má každý. A to i ten, o kterém se dá říct, že je přímo „sama shovívavost s nohama“. 🙂 Tuto hranici prostě máme všichni a je jedno, jak moc jsme tolerantní a nebo nejsme, ta hranice tam prostě někde je. Oddaluje ji nejenom míra naší tolerance, ale především výše našeho sebevědomí a uvědomění si vlastní hodnoty.
 

„Kam až sami sebe necháme vláčet?“

 
 
 

Poslední kapka
 
Je třeba mít také na zřeteli a pamatovat si, že poslední kapka v poháru trpělivosti, kdy pak bouchnou saze, protože pohár už vážně přeteče, bývá velice často naprostá maličkost a nebo hloupost!Protistrana se pak diví, jak to, že Vás vytočí taková pitominka a vůbec nechápou, že to právě byla jen ta poslední kapička po tom všem, co předcházelo. Co se sbíralo už delší čas. Kousek po kousku.
 
 
 

Co plní ten pohár?
 
A víte, co ve Vás zůstává a plní Váš pohár trpělivosti? Nevyřešené a nedotažené události z minulosti!!!
 

Vždy, když něco přejdete,
vždy, kdy si řeknete“ „Raději to dál nebudu řešit“,
vždy kdy necháte věci raději být, aby z toho nebyla hádka…

 
 
 
Tehdy vždy začínáte v sobě plnit tuhle časovanou bombu. A věřte mi, že ta jak jednou vybouchne, tak na toho druhého (partnera, děti, kolegu v práci…) sesypete věci klidně několik let staré a ten na Vás jen zůstane koukat s otevřenou pusou dokořán. Nejen, že to asi nebude chápat, ale Vy budete vytočení do vrtule!
 
 
 

Je čas vše vylít a snízt tu žábu

 
Nenechte si v sobě doutnat tuhle časovanou katastrofu. Je to špatně hlavně pro Vás! Když se Vám něco nelíbí, běžte raději do konfrontace, raději si to vyříkejte, najděte řešení, ale neschovávejte si to v sobě!!! Teď možná problém zvládnete s grácií, ale vytváříte si do budoucna problém mnohem větší. A jestli chcete jít za svými sny, tak rovnou říkám, tohle není cesta! Je to zbytečná další překážka, kterou budete muset řešit a to i kdybyste šli poctivě za svým přáním třeba podle mého návodu z e-booku Od úspěchu jste jen myšlenku daleko. Tohle je klacek, který si budujete sami, tak pryč sním už teď!
 

„Buďte dostatečně líní na to, abyste svoje věci řešili hned, než je odkládali na potom, abyste se s nima museli babrat dvakrát nebo hůř, vícekrát!“

 
 
 
Opět použiji svoje oblíbené:
 

„Sněz tu žábu hned ráno!“

 
 
 
Jestli si potřebujete vyřídit něco, co Vás obtěžuje a nebo něco, do čeho se Vám nechce (Vaše žába), udělejte to hned ráno, kdy jste nejsilnější a to i emocionálně. Připravte se na to jednání nebo hovor, napište si argumenty a cíl Vaší debaty a do toho! Čím dřív to zvládnete, tím lepší bude Váš den! 🙂
 
 
 

„Míra Vašeho úspěchu se měří silou Vašeho odhodlání pro něho něco udělat!“

 
 
 
Nenechte proto plnit dál svůj pohár, ale zbavujte se jeho náplně postupně. Někdy postačí i to, že si půjdete zaběhat a vyčistíte si hlavu a tím budete mít nápady na řešení nebo se jednoduše na vše podívate z druhého pohledu, z pohledu Vašeho partnera nebo jiné protistrany. I to zabírá. Bude to případ od případu, tak k řešení opět přistupujte podle svého a naprosto individuálně,
 

ALE HLAVNĚ NEDOVOLTE, ABYSTE PLNILI DÁL SVŮJ POHÁR A NEBO HŮŘ,
POSUNOVALI SVOU HRANICI TRPĚLIVOSTI A TOLERANCE!

 

Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account