I když jsem Malá jménem, co do objemu jsem malá nikdy nebyla. Už jako předškolák jsem měla postavu barokního andílka, za což jsem sklízela obdiv, neboť jsem prý byla roztomilá. Usednutím za školní lavici však z tváří lidí zmizely blažené úsměvy a nahradily je uštěpačné poznámky. Tehdy začala má celoživotní, zákopová válka s kily navíc. Tedy až do nedávna, neboť zdá se, klepu na dřevo, začínám vyhrávat!
Jak jsem to dokázala? O tom jsem se Vám dnes rozhodla napsat.
 

Kozu ve fitness centru nemají
Abych navázala na úvodní exkurzi do mého dětství, vyrostla ze mě vcelku normální ženská. Mám dvě ruce, dvě nohy a jednu sveřepou hlavu. V životě jsem si prošla vším možným, mnohokrát jsem překonala sebe sama a troufnu si říct, že se mi sem tam i něco povedlo.
Asi mi dáte za pravdu, že překonat sebe sama, udělat první krok vstříc něčemu novému a neznámému, je to nejtěžší. V lednu jsem začala přesvědčovat sebe sama, že pokud chci konečně zhubnout, musím do fitka. Věřím, že nejsem jediná, které není příjemná představa, jak se někde potí a přitom na ní zírá spousta lidí.
Nebudu Vás napínat, stejně už to tušíte. Vzpomínky na školní tělocvik, zvláště pak na skok přes kozu, mi posloužily jako dokonalá výmluva. Odolala jsem i nátlaku přítele, který se mě snažil, filuta, přesvědčit, že ve fitness centru kozu nemají.
 

Šťastná, hrdá a lehčí o 12kg
Příchod jarního lockdownu zavřel všechna fitka i moji práci. Najdou jsem měla spoustu času, na sebe, na rodinu, na přátele a také na to, poznat moji sousedku Lucku. Právě Lucce vděčím za to, že jsem zhubla a hubnu dál.
Na návštěvě u Lucky jsem poprvé ochutnala smoothie. Kdo netuší, co je to smoothie, stejně jako kdysi já, hned vysvětlím. Smoothie je nápoj z rozmixovaného ovoce a zeleniny, často v kombinaci s jogurtem, mlékem, ořechy a semínky. Připravuje se z čerstvých surovin v syrovém stavu, takže taková raw strava bohatá na vitamíny, minerály, antioxidanty a Bůh ví, co ještě.
Po 8 měsících pití smoothies jsem zhubla z 90 na 78kg. Možná si říkáte, že 12kg není moc, ale pro mě je to obrovský úspěch. Navíc, stále hubnu, a to i když občas zhřeším a dám si tabulku čokolády.
 

Dieta jako vášeň
Smoothie jsem naprosto propadla. Mixér u nás jede na plné obrátky takřka každý den. Většinou si dělám smoothie místo snídaně nebo večeře, ale kromě toho mixér zaměstnávám i při vymýšlení vlastních receptů. Mám strašnou radost, když se mi podaří nakombinovat něco dobrého a zdravého.
Hlavní kritičkou mých smůtýček je samozřejmě Lucka, ale i spousta cizích lidí. Všechny recepty na smoothie totiž dávám na svůj web nejsmoothie.cz, který pro mě vytvořila kamarádka Lenka. Děkuju!

Samozřejmě budu moc ráda, když se přijdete podívat, srdečně vás všechny zvu. Za těch pár měsíců jsem byla celkem tvůrčí. Na web jsem dala už 90 smoothie receptů ve 14 různých kategorií. Samozřejmě včetně receptů na hubnutí, ve kterých jsou jak nízkokalorická smoothies, tak i ty s vysokým obsahem proteinů, které zasytí.
 

Všechno špatné, je pro něco dobré
Asi tak bych mohla shrnout mé hubnutí, ale i tenhle šílený rok. Díky koronaviru jsem poznala Lucku, objevila smoothies, konečně zhubla, ale hlavně jsem se vyhnula fitku a skákání přes kozu 🙂
Závěrem bych vám chtěla poděkovat za přečtení. Koukám, že jsem ukecaná i když píšu. Doufám, že jsem vás alespoň trochu inspirovala a pokud se rozhodnete zkusit smoothie dietu, tak vám přeji, aby vám chutnalo a zmizelo i nějaké to kilo.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account