Nedávno padla ve FB skupině ÚSPĚŠNÝ EBOOK otázka, proč jeden e-book uspěje a druhý ne… V první chvíli jsem se k tomu nechtěla moc vyjadřovat, protože už nějakou dobu koukám na věci jinak a teď vím, že nestačí mít jeden e-book, druhý, nebo kurz, nebo něco dalšího a často před tím mi to vrtalo hlavou…
Proč to někomu tak šlape a druhý to po chvíli zabalí?
Podělím se s vámi o to, na co jsem přišla. Je to můj pohled a někomu se možná nebude z nějakých důvodů líbit, ano, i tomu rozumím… A často to, co se nám nejméně líbí a zvedne nás ze židle, to se nás dost týká .

Tak jdeme na věc… Proč uspěje jen někdo?
ODHODLÁNÍ USPĚT
Vezměme si, že jsou dvě ženy, které jdou podobnou cestou, mají i stejné téma, ale řekněme Agátě, se daří ve všem výborně. Její podnikání vzkvétá, nemusí tlačit na pilu, všechno jde hladce. Za to Bedřiška se ve všem plácá a přes to, že maká jako divá, výsledky tomu neodpovídají. Proč? Proč?
A protože má Bedřiška už všeho plné zuby, řekne si: „Kašlu na to, nikdy to nedokážu“. Je to pochopitelné, protože když člověk maká a nevidí výsledky, má tendenci to prostě zabalit. Vždycky, když jsem na to měla chuť, vzpomněla jsem si na příběh z knihy Napoleona Hilla o tom, jak to jeden pán zabalil těsně před objevením milionových dolů.

Taky se mi hned objeví obrázek panáčka, který to vzdá, když už je nadosah pokladu, určitě jste ten obrázek někdy viděli.

Pokud nejsme opravdu odhodlaní uspět, často nás první komplikace odradí.

KNOW-HOW
Řekněme ale, že si Bedřiška řekne, no, dám tomu poslední šanci a studuje a získává různé vědomosti, učí se principům a najednou vidí, že se jí daří lépe. A čím víc pracuje, tím větší vidí výsledky. To už je celkem fér, ne?
Vždycky, když víte, jak na to, je to snazší. O tom něco vím, protože když prošlapávám různé cestičky, často si říkám, sakra, ti se mají (účastníci mých kurzů), když já už jim to pak předám jasně a srozumitelně . Na druhou stranu, mě to prozkoumávání baví a neumím si to představit bez něj.

Často je nám hloupé říct si o pomoc… ale tím se akorát brzdíme.

PLÁN
Jak už jsem řekla, když víte, jak na to, jde se vám vždycky lépe, ale i když víte, jak na to, je potřeba si to nějak sesumírovat. Řekněme, že by se Bedřiška sice něco dozvěděla, ale přeskakovala od jednoho k druhému, to by jí asi moc nepomohlo, že?
Představte si, jako když potřebujete dojít do Prahy, vyrážíte třeba z Olomouce… Nemáte mapu, nikdy před tím jste tam nešli, nemáte se koho zeptat na cestu a jdete sem a tam, možná někdy jdete i zpátky, nebo třeba úplně na jinou stranu. Jasně, můžete tam dojít, ale…
Když dostanete mapu a na každé křižovatce bude směrovka,
budete pravděpodobně úspěšnější, že?
A ty směrovky je potřeba si vytvořit. Záchytné body, které vám pomohou se držet na cestě, ale zároveň třeba rozšiřovat své pole působnosti.

Plán není ztráta času, ale náš veliký pomocník.

PRAXE
Vezměte si, že by Bedřiška seděla doma a koukala z okna… K čemu by jí bylo know-how a plán? To, co víme, je potřeba také zrealizovat.

„Můžeme toho VĚDĚT spoustu, ale když si to necháme pro sebe a nepřevedeme to do praxe, z místa se nehneme.

Všemi těmito body se zabýváme v on-line kurzu ÚSPĚŠNÝ EBOOK, do něhož můžete ZDARMA nahlédnout i vy.
Pak je tu ale ještě jedna věc…

KDYŽ KNOW HOW NESTAČÍ
Když se Bedřiška potkala s Agátou, ptá se jí: „Prosím tě, jak ty to děláš… všechno ti jde samo, jsi tak úspěšná.“ Agáta se chvilku jen usmívala a pak řekla Bedřišce něco, co ji vůbec nenapadlo… „Někdy prostě ani know-how a to všechno nestačí, když nepracuješ sama na sobě“.
Bedřiška tomu v první chvíli zase tolik nerozuměla… A vlastně ji to v tu chvíli i docela naštvalo… přeci čte knížky, vzdělává se, i v oblasti osobního rozvoje, nejen podnikání… Tak jaká jako práce na sobě?
Často s sebou totiž táhneme různé křivdy a strachy
… a aniž bychom o tom věděli, bohužel to ovlivňuje i náš současný život. A nejen osobní, ale i podnikatelský, prostě život celkově.
Agáta se smála pro sebe ne proto, že by jí Bedřiška připadala hloupá nebo se nad ni chtěla povyšovat, ale proto, že ani jí samotné se vždycky nedařilo. A stálo jí to spoustu času, práce a úsilí, jen to nebylo na povrch vidět… Osobní rozvoj, osvobozování se od různých křivd, břemen, smutků a strachů…

Neznamená, že když my nějakou práci nevidíme, není tam… Často totiž vidíme jen špičku ledovce.


Když jsem začínala podnikat, nevěřila jsem si. Stejně tak, jako jsem si nevěřila v dětství. Připadalo mi tenkrát, že ať udělám cokoliv, bude vždycky někdo lepší a vždycky se najde někdo, kdo mi mou práci shodí a zkritizuje. A stejně tak, když jsem napsala svůj první e-book, článek apod. Ty pocity tam neustále byly…
A stále častěji jsem pozorovala různé podobnosti mezi situacemi, které se mi dějí a situacemi, které se mi vynořovaly z paměti. Když jsem ale potkala Evu Marvánovou, najednou věci daly smysl a hlavně se jich spousta změnila. Kdo je Eva, se můžete podívat na jejích stránkách www.evamarvanova.cz
Pokud tedy makáte a makáte, máte vedení, plán, know-how, věci převádíte do praxe a stále se nic neděje, pátrejte po tom, jestli s sebou netáhnete nějaké břemeno, jako je třeba přesvědčení: Jsem k ničemu, nikdo si ode mě nic nekoupí, neumím prodávat, nemůžu být úspěšný, protože…
 
A pokud na to nechcete být sami, pojďte do toho s námi.
Začít můžete tím, že se:

přidáte ke skupině stejně naladěných lidí (a napište jim pár slov o sobě),
mrknete ZDARMA SEM, zda by tam nebylo něco, co by vám pomohlo,
pomozte také svým přátelům a nasdílejte jim tento článek 😉

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account