Před 11 lety byl svět českých víl a elfů v nemilosti. Vládli nám upíři a vlkodlaci a já přitom zakládala blog na dnes již neexistujícím Blog.cz, na kterém jsem začala psát sérii pro dívky a ženy toužící po harmonii. Nebyla jsem jediná, komu se zdálo, že harmonie mizí, že svět kolem nás je v chaosu. A to málo, co bych pro sebe a ostatní mohla udělat, bylo napsat sérii, která by nás odnášela do toho jiného vyššího světa, rafaelovského světa. Chtěla jsem v knize ukázat nadpozemskou něhu a harmonii potomků Atlantidy, kteří žijí mezi námi. 
Ha ha, chtěla jsem psát napínavou sérii založenou na harmonii a od začátku jsem se prala s velkým problémem. Potřebovala jsem totiž vytvořit hlavičku blogu takovou, aby na první pohled upoutala ty čtenářky, které na blog přivede náhoda.
“Hlavička musí být obrázek vyjadřující zápletku série,” říkala jsem si. “Ale zároveň v ní musí být ta harmonická něžná esence rafaelovského světa.”
Což v realitě znamenalo, že ilustrace či fotka musí vyjadřovat mystérium, záhadu, vílí a elfí svět, harmonii, něhu a krásu. A vůbec nejlepší by bylo, kdyby na ní byla hrdinka Marina. 
Dlouho jsem hledala, dlouho. Měla jsem příliš konkrétní představu. Připadala jsem si, jako když jsem kdysi sháněla černé lodičky, vyzkoušela si po Praze 15 párů a nekoupila žádné, protože jsem si v mysli vykreslila takové, které nikde neměli.
A stejné to bylo nyní s fotkou či ilustrací pro hlavičku blogu Rafaelovy školy.
A pak jsem ji našla. Užaslou dívku zkoumající mystéria, kartu má v čelence. Kartu z tarotu, který se v sérii objeví od šesté knihy. Ilustraci vytvořila Josephine Wall a mohla jsem ji na blogu mít do té doby, než jsem pro knihu nakonec našla vydavatele. Jakmile se z příběhu stala kniha, musela jsem férově obrázek stáhnout. 
Ale stejně mi tato ilustrace zůstává v paměti. Tak totiž v mé mysli vypadala hrdinka série Marina Fialková, když jí bylo v první knize Rafaelovy školy jedenáct a půl roku. A vy ji vidíte na úvodním obrázku. V očích má úžas a zvědavost a od této chvíle věří a čeká na jednorožce. Nakonec se za nimi bude muset vydat. A tehdy v té první knize netuší více věcí. Například, že ona sama je pohádkou, o které si vyprávějí potomci Atlantidy.
Rafaelovu školu určitě neznají všechny ženy a dívky, ale o Atlantidě a vílách a elfech mezi námi lidmi určitě už každá z vás slyšela. Proto se zvědavě ptám: “Přitahují vás Atlantida nebo víly a elfové?”
*heart*
 
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account